Atrakcje na wakacje, czyli lato w Łódzkiem: Termy Uniejów

Data publikacji: 14.06.2019 r.

06 13Atrakcje na wakacje, czyli lato w Łódzkiem: Termy Uniejów

Dzieci niecierpliwie czekają na wakacje, dorośli na urlopy. A my mamy dla Was dobrą wiadomość: korzystania z uroków lata nie musicie odkładać. Wystarczy, że urządzicie sobie wycieczkę do Uniejowa. Dlaczego właśnie tam? Aby skorzystać z atrakcji, jakie oferują Termy Uniejów, które przy wsparciu z Funduszy Europejskich stały się rozpoznawalne w całej Polsce, a nawet za granicą. Wkrótce usłyszy o nich jeszcze więcej osób, bo 20 czerwca 2019r. to dzień otwarcia nowych basenów w obrębie kompleksu.

COŚ więcej niż basen

Nowoczesne baseny kryte i otwarte, ale również gorące kąpiele w leczniczych solankach termalnych, jacuzzi, strefa saun, komora lodowa, gabinety masażu, a do tego zjeżdżalnie, plaża, leżaki i wiele innych atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Właśnie tak (i to tylko po krótce) przedstawiała się dotychczasowa oferta kompleksu termalno-basenowego w Uniejowie, która z początkiem tegorocznych wakacji staje się jeszcze bogatsza. Inwestycja jest warta ponad 17,5 mln zł, a dofinansowanie z RPO Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 pokryło koszty na sumę ponad 6 mln zł. Jaki jest efekt działań?

 

 

termy uniejów dwukrotnie większe!

Dotychczas Termy Uniejów mogły jednocześnie ugościć około 900 osób. Dzięki przeprowadzonej rozbudowie w tym samym czasie będzie mogło z nich korzystać dwa razy więcej gości. Z początkiem wakacji kompleks oddaje do dyspozycji turystów znacznie większą powierzchnię basenów zewnętrznych. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje całoroczny basen rekreacyjny, który wypełnia woda solankowa. Jest wyposażony w leżanki oraz ławeczki rurowe z funkcją masażu powietrznego i masażu karku. Łączna powierzchnia lustra wody nowej niecki to prawie 800 m². W sąsiedztwie powstała zielona plaża – idealna dla miłośników opalania się. Termy Uniejów wzbogaciły się również o gejzery, kaskadę wodną, armatki i stanowiska do masażu ściennego z zasysaniem powietrza. Kolejki przed wejściem rozładują dodatkowe kasy biletowe, a zwiększenie liczby szafek zapewni wygodę korzystania z kompleksu.

 

 

rodzinny wypoczynek w uniejowie

Termy Uniejów są przygotowane dla turystów w każdym wieku i o różnych potrzebach: zarówno dla miłośników pływania, jak i fanów fitnessu czy usług wellness. W kompleksie nie brakuje też atrakcji dla najmłodszych. Miejsce dotychczasowego brodzika z małą zjeżdżalnią zajął zamek wodny z kilkoma zjeżdżalniami. Przygotowano również ściankę wspinaczkową z pływającymi atrakcjami. Co więcej, kompleks posiada własną strefę restauracyjną, kręgielnię i klub taneczny. Każdy znajdzie tam coś dla siebie.

 

 

uniejów - turystyczna perełka w sercu polski

Od 2012r. Uniejów ma status miejscowości uzdrowiskowej. Tym samym jest najmłodszym polskim uzdrowiskiem i jedynym o charakterze geotermalnym. Obecnie kompleks Termy Uniejów przyciąga rocznie ponad pół miliona gości. Jest to motorem do stałego rozwijania bazy gastronomicznej, hotelowej i konferencyjnej. W Uniejowie można też obejrzeć zamek (zbudowany w XIV wieku, później przebudowywany) i przejść się po parku zamkowym w stylu angielskim, który założono w połowie XIX wieku. Rozległe tereny zielone, rzeka Warta i czyste powietrze sprzyjają wypoczynkowi. Do uprawiania jego aktywnych form można wykorzystać turystyczne szlaki piesze, rowerowe, konne i wodne, których powstanie również wsparły środki z Funduszy Europejskich. Poznaj też inne sukcesy projektów – będziesz zaskoczony, jak zmieniamy Łódzkie!

 

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 
Top