Łódzkie na plus dla profilaktyki zdrowotnej – bezpłatne seminarium w Sieradzu

Data publikacji: 27.09.2019 r.

Część załączonej wiadomościŁódzkie na plus dla profilaktyki zdrowotnej – bezpłatne seminarium w Sieradzu

Zapraszamy na bezpłatne seminarium z cyklu „Łódzkie na plus z Funduszami Europejskimi”, które odbędzie się 3 października w Sieradzu. Tym razem tematem będzie profilaktyka zdrowotna. Sprawdźcie, jakie wydarzenia zaplanowaliśmy dla uczestników seminarium i dołączcie do nas!

„Lepiej zapobiegać niż leczyć”

O tym, jak ważne jest zdrowie, nie trzeba nikogo przekonywać. Dbając o siebie na co dzień, chociażby poprzez właściwą dietę i odpowiednią ilość ruchu, wpływamy na swoje lepsze samopoczucie, podnosimy odporność i… szansę na dłuższe życie bez przykrych dolegliwości. Jeśli do tego wykonujemy regularnie badania profilaktyczne, możemy szybko wykryć choroby, których wczesne leczenie daje szansę na całkowity sukces. Europejski Fundusz Społeczny wspiera działania służące ochronie zdrowia, dlatego każdego roku przeznacza miliony euro na dofinansowania, z których mogą skorzystać także mieszkańcy Łódzkiego.

 

W trosce o to, co najważniejsze

Wciąż trwają nabory wniosków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Do 10 października czekamy na zgłoszenia zainteresowanych realizacją założeń programu „odWAŻYMY ŁÓDZKIE”, o którym więcej dowiecie się z naszego artykułu Fundusze dla zdrowia – o programie „odWAŻYMY ŁÓDZKIE”. Z kolei do 15 października organizatorzy działań profilaktycznych mogą składać wnioski w konkursie „Działania uzupełniające populacyjne programy profilaktyczne w kierunku wczesnego wykrywania nowotworu jelita grubego, piersi i szyjki macicy”. Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na naszej stronie.
Nie wiecie, jak przygotować się do złożenia wniosku o unijne dotacje na działania profilaktyczne? W takim razie koniecznie zarejestrujcie się na seminarium i przyjedźcie do Sieradzkiego Centrum Kultury przy ul. Dominikańskiej 19 w Sieradzu . Wystarczy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.

 

Zdrowie „plusuje” z Funduszami

Podczas seminarium, porozmawiamy o tym, kto może skorzystać z badań w ramach programów realizowanych dzięki dofinansowaniu z RPO WŁ. Wyjaśnimy, jak pozyskać unijne dotacje na uruchamianie bezpłatnych działań profilaktycznych dla mieszkańców naszego regionu i podpowiemy, gdzie w Łódzkiem możecie się bezpłatnie przebadać. Na zakończenie seminarium wspólnie zadbamy o zdrowie poprzez „śmiechoterapię”.

Zapraszamy również do udziału w ostatnim tegorocznym seminarium z cyklu, który zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Odbędzie się ono 5 grudnia w Filharmonii Łódzkiej. Przy tej okazji podsumujemy perspektywę finansową UE na lata 2014-2020, opowiemy o założeniach i budżecie po 2020 roku. Spotkanie zakończymy koncertem chóru, już w świątecznym klimacie.

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 
 
Top