Łódzkie zmienia się „na plus”

Data publikacji: 05.09.2019 r.

Część załączonej wiadomościŁódzkie zmienia się „na plus”

 

W 2019 w województwie łódzkim przyznano blisko 1,2 miliarda złotych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na dofinansowanie projektów. To już kolejny rok, w którym Łódzkie rozwija się dzięki dobrze zainwestowanym środkom z Funduszy Europejskich. Z tej okazji Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza na cykl seminariów „Łódzkie na plus z Funduszami Europejskimi”. Zobaczcie, gdzie będziemy i jakie atrakcje zaplanowaliśmy!

Seminaria – coś więcej niż wykłady

Słowo „seminarium” może się kojarzyć ze studiami, ale nie martwcie się: z nami nie będziecie ani „trudno”, ani „nudno”. Spotkamy się z Wami w czterech miastach naszego województwa. Poza prelekcjami ekspertów, przygotowaliśmy stoiska beneficjentów, którzy już skorzystali z dofinansowań. Do Waszej dyspozycji będą również konsultanci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich. Z ich porad dotyczących pozyskiwania dotacji, skorzystacie zupełnie za darmo. Beneficjenci oraz osoby kompetentne w zakresie wdrażania i realizacji projektów unijnych podzielą się swoimi doświadczeniami podczas panelu dyskusyjnego. Na zakończenie każdego seminarium, będą na Was czekać dodatkowe atrakcje. Jakie? Sami zobaczcie!

•    12 września – Piotrków Trybunalski
Widzimy się w nowoczesnej „Mediatece 800-lecia”, czyli multimedialnej bibliotece na placu Pofranciszkańskim, która jest jednocześnie miejscem spotkań, integracji, nauki i wymiany kulturalnej. Właśnie tam opowiemy o działaniach rewitalizacyjnych, które przy wsparciu środków z RPO, odmieniają nasz region. Warto pamiętać, że rewitalizacja to nie tylko odnowa budynków i nadanie im nowych funkcji, ale także rozwój przedsiębiorczości, kultury i turystyki. Na koniec mamy dla Was niespodziankę. Jeśli jesteście ciekawi, jaką – zapiszcie się na seminarium już dziś!  Liczba miejsc jest ograniczona.
•    20 września – Bełchatów
Osiem dni później zapraszamy do Miejskiego Centrum Kultury: PGE Giganty Mocy. Tam wspólnie zdobędziemy dawkę wiedzy na temat wytwarzania energii z naturalnych źródeł i pozyskiwania unijnych dotacji na takie działania. Ponadto poznacie sposoby ograniczenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery, przybliżone zostaną Wam pojęcia mp. budownictwa pasywnego, głębokiej termomodernizacji. Przy okazji możecie dowiedzieć się, na czym polega Partnerstwo Publiczno-Prywatne czyli przyszłość w finansowaniu inwestycji w wyniku współpracy sektora publicznego i biznesowego. Ostatni punkt seminarium to zwiedzanie jednego z najciekawszych turystycznie miejsc w naszym województwie. Chcecie wiedzieć więcej? Poznajcie Atrakcje naładowane Funduszami na naszym Blogu.
•    3 października – Sieradz
W Teatrze Miejskim porozmawiamy o tym, jak pozyskać środki w ramach RPO na uruchamianie badań profilaktycznych dla mieszkańców województwa i kto może z nich skorzystać. Zdrowie jest najważniejsze, dlatego podpowiemy Wam również, gdzie w Łódzkiem możecie się bezpłatnie przebadać. Na zakończenie seminarium wspólnie zadbamy o zdrowie poprzez „śmiechoterapię”. W końcu „śmiech to zdrowie”.
•    5 grudnia – Łódź
Ostatnie seminarium odbędzie się w Filharmonii Łódzkiej. Zbliżający się nowy rok to idealna okazja do podsumowania perspektywy finansowej UE 2014-2020. Opowiemy też o założeniach i budżecie po 2020 roku. Spotkanie zakończymy koncertem chóru, który „jak z nut” wprowadzi nas w świąteczny klimat.


Koniecznie zaznaczcie daty naszym seminariów w kalendarzu.
Śledźcie naszą stronę internetową – szczegóły wydarzeń i formularze rejestracyjne zamieszczamy na bieżąco.

 

 
Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 
 
Top