Fundusze dbają o wiedzę w Łódzkiem

Data publikacji: 04.09.2019 r.

Część załączonej wiadomościFundusze dbają o wiedzę w Łódzkiem

Początek roku szkolnego to dobry moment na zastanowienie się nad swoim stanem wiedzy. Im więcej wiemy, tym większe mamy szanse na sukces zawodowy i udane życie. Przykład? Osoby, które wiedzą, jak korzystać z Funduszy Europejskich prężniej rozwijają swój biznes, korzystają z bezpłatnych badań profilaktycznych i inicjatyw kulturalnych. Jak zdobyć taką wiedzę? Już wyjaśniamy!

Wiedza, która się opłaca

Pozyskanie środków unijnych może się wydawać bardzo skomplikowane. Wypełnienie wniosku, przygotowanie potrzebnych dokumentów, a później przestrzeganie wytycznych i możliwość kontroli… Brzmi strasznie? A właśnie, że nie! Fundusze Europejskie zostały stworzone dla ludzi i nie trzeba się ich bać. Trzeba z nich korzystać! Jednak trudno to zrobić, jeśli nie wie się „Jak? Gdzie? Kiedy?”. Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego nie pozostawia Was z tymi pytaniami bez odpowiedzi. Chcąc, aby jak najwięcej mieszkańców naszego regionu mogło skorzystać z dofinansowań w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego, UMWŁ prowadzi bezpłatne szkolenia. Są one przeznaczone dla tych, którzy już korzystają z unijnych dotacji i tych, którzy chcą znaleźć się w gronie beneficjentów. Szkolenia odbywają się zarówno w Łodzi, jak i innym miejscowościach w województwie łódzkim. Tylko we wrześniu zaplanowano aż 10 szkoleń. Wśród nich znalazły takie pozycje jak:


•    10 września – „Ochrona danych osobowych w szkolnictwie”
•    11 września – „Media społecznościowe u beneficjentów RPO WŁ”
•    17 września – „Księgowość w projektach unijnych – praktyczne problemy”
•    18 września – „Analiza ekonomiczna i finansowa w studium wykonalności”
•    19 września – „Zamówienia publiczne na roboty budowalne realizowane w ramach jednego projektu infrastrukturalnego, a zakaz dzielenia zamówienia na części”
•    23 września – „Szczegółowe warunki i procedury kwalifikowalności wydatków dla EFS – wybrane zagadnienia”
•    24 września – „Szczegółowe zasady kwalifikowalności wydatków dla EFRR – wybrane zagadnienia”
•    25 września – „Prawo Zamówień Publicznych. Poprawność przeprowadzenia procedur na podstawie wytycznych kwalifikowalności (wyłączonych z rygorów ustawy PZP) – poziom podstawowy i poziom zaawansowany”
•    26 września – „Nowe Prawo Zamówień Publicznych (zmiany przewidywane na 2019)”
•    27 września – „Zamówienia Publiczne w procesie rewitalizacji”


Harmonogram jest uzupełniany na bieżąco na naszej stronie internetowej.
 

Wirtualne forum – realne wsparcie

W jeszcze lepszym wykorzystaniu potencjału, jaki dają szkolenia, pomoże forum internetowe, które ruszy już wkrótce! Łódzkie jest pionierem w takim działaniu – dotychczas żadne inne województwo nie prowadziło podobnego projektu. Forum umożliwi prowadzenie pomiędzy użytkownikami moderowanej, wielowątkowej dyskusji. Dzięki temu po zakończeniu szkolenia, uczestnicy zyskają możliwość dyskusji między sobą, jak również z prowadzącym szkolenie. Jednocześnie powstanie wirtualna przestrzeń do wymiany realnych doświadczeń, pomysłów i wątpliwości, z którymi mierzą się beneficjenci korzystający z RPO WŁ. Poza czatem zaplanowano możliwość wysyłania wiadomości prywatnych. O jakość prowadzonej dyskusji zadba administrator.

Jesteście gotowi dowiedzieć się więcej o Funduszach Europejskich?
Weź udział w szkoleniach i konferencjach! Wystarczy się zapisać!
 

 

 
Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 
 
Top