Topowa Dycha pomysłów na wakacje w Łódzkiem

Data publikacji: 01.08.2019 r.

Część załączonej wiadomościTopowa Dycha pomysłów na wakacje w Łódzkiem

Artur Filipowicz, który prowadzi na YouTube popularny kanał Topowa Dycha, przygotował kolejny filmik. Prezentuje w nim 10 ciekawych pomysłów na spędzenie wakacji w Łódzkiem. Jakie miejsca w naszym województwie odwiedził Artur i dlaczego warto je zobaczyć na własne oczy?

Bełchatów – dla miłośników nauki i mocnych wrażeń

Na 10 miejscu listy Filipowicza znalazły się muzea interaktywne, których zwiedzanie nie ma nic wspólnego z klasycznym snuciem się po wystawowych korytarzach. W muzeach takich jak bełchatowskie PGE Giganty Mocy nie tylko możecie dotknąć części eksponatów, ale także przeprowadzić eksperymenty i doświadczenia. Tutaj zabawa i nauka idą ze sobą w parze – każdy odwiedzający mimowolnie poznaje ciekawostki dotyczące węgla i energii elektrycznej. Na tych, którzy wolą spędzać czas na świeżym powietrzu i nie mają nic przeciwko sportowej adrenalinie, tuż obok czeka kolejna propozycja – Góra Kamieńsk. To najwyższe wzniesienie w środkowej Polsce (395 m n.p.m.). Usypana przez gigantyczne zwałowarki bełchatowskiej kopalni węgla brunatnego, została zmieniona w całoroczny kompleks rekreacyjno-sportowy. Zimą korzystają z niej narciarze z całego regionu, a latem fani torów saneczkowych, rowerzyści i całe rodziny. Bełchatów zajął aż dwie pozycje na liście Topowej Dychy dzięki wsparciu Funduszy Europejskich w ramach RPO WŁ na lata 2014-2020.

 

Uniejów – nie tylko Termy

Wśród kolejnych propozycji Artura Filipowicza znalazły się Termy Uniejów, o których więcej możecie przeczytać na naszym Blogu w artykule Atrakcje na wakacje, czyli lato w Łódzkiem: Termy Uniejów, a także Park Linowy, który oferuje kilka tras na różnych wysokościach. Dwie z nich przygotowano dla osób, które nie boją się dużych wysokości i mają już pewne doświadczenie w pokonywaniu przeszkód. Najwięcej emocji w Parku wywołuje zjazd tak zwaną tyrolką, ale nie brakuje też atrakcji dla dzieci i osób, które nie szukają mocnych wrażeń. Park znajduje się w pełnym zieleni sąsiedztwie rzeki Warty. Pamiętajcie, że w Uniejowie możecie zobaczyć też zamek. A skoro już mowa o zamkach…

 

Inowłodzki Zamek

Na czwartym miejscu Topowej Dychy znalazła się propozycja dla tych, którzy w wakacje chcieliby dotknąć historii. Zamek w Inowłodzu został zbudowany w XIV wieku, a jego fundatorem był Kazimierz Wielki. Znajduje się w dolinie rzeki Pilicy i jego pierwotnym zadaniem była ochrona komory celnej na szlaku handlowym między Lwowem a Toruniem. Jeśli po obejrzeniu zabytku nabierzecie ochoty na dalsze zwiedzanie, polecamy Wam Zamek Królewski w Łęczycy i Zamek w Oporowie.

 

Wakacje po Łódzku

Półmetek wakacji to dla wielu trudny moment. Jedni martwią się, że „to za szybko”, inni są już zmęczeni i znudzeni, jeszcze inni chcieliby po prostu atrakcyjnie wykorzystać pozostały letni czas, ale bez wydawania majątku. Dla każdej z tej grup dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z propozycji przedstawionych w Topowej Dysze. Poza wspomnianymi już atrakcjami, na liście znalazła się Podziemna Trasa Turystyczna „Groty Nagórzyckie”, Park Edukacyjny MIKROKOSMOS w Ujeździe, zaś pierwsze trzy miejsca zajęły: Leśny Ośrodek Edukacji i Rehabilitacji Zwierząt w Kole, Osada Osjaków i kajakarstwo, które można uprawiać m.in. na rzece Warcie w Sieradzu posiadającym własną plażę.

 
 

Chcecie zobaczyć wszystkie wymienione miejsca?

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 
 
Top