Fundusze po prostu: Jeremie 2, czyli sposób na rozwój MŚP

Data publikacji: 26.06.2019 r.

 v2Fundusze po prostu: Jeremie 2, czyli sposób
na rozwój MŚP

 

Przygotowaliśmy dla Was kolejną odsłonę Funduszy po prostu. W czternastym odcinku Michalina opowiada o programie
Jeremie 2, czyli o niezwykle atrakcyjnych pożyczkach dla mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw.
Czego się od niej dowiecie?

Niezależnie od tego, czy firma jest start-upem, jednoosobową działalnością gospodarczą, czy też wielkim przedsiębiorstwem z tradycjami, wszystkie je łączy jedna cecha. Każda firma potrzebuje środków na podnoszenie jakości świadczonych usług czy oferowanych produktów, a także na bieżącą działalność. Bez tego nie ma szans na rozwój biznesu, a tym samym na satysfakcjonujące zyski.

 

Niestety, rzeczywistość to nie bajka. Firmy nie zawsze mogą wygospodarować pieniądze z własnych rezerw. Przed naszym wstąpieniem do Unii Europejskiej jedynym rozwiązaniem w takiej sytuacji wydawało się zwrócenie do instytucji bankowych z wnioskiem o przyznanie kredytu. Ten jednak nie należał (i nadal nie należy) do najtańszych form finansowania. Ponadto, uzyskanie kredytu wymaga dużych zabezpieczeń. Czy obecnie firmy mogą liczyć na inne sposoby pozyskania funduszy niezbędnych na rozwój? Na szczęście tak!


Dotacje z Unii Europejskiej to najpopularniejsza forma wsparcia firm oraz instytucji. Cały czas korzysta z nich wiele podmiotów i nic w tym dziwnego
– to odczuwalny zastrzyk finansowy, który umożliwia realny rozwój. Poza bezzwrotnymi dotacjami istnieje jeszcze jedna forma unijnego wsparcia. Jest nią pożyczka na bardzo atrakcyjnych warunkach, takich jak np. wyjątkowo niskie oprocentowanie (nawet 0,1% w skali roku), możliwość wydłużenia okresu spłat czy zastosowania rocznej karencji. Mikroprzedsiębiorstwa oraz małe i średnie przedsiębiorstwa (czyli sektor MŚP) mogą z niej skorzystać w ramach programu Jeremie 2, który w latach 2014 – 2020 ma do rozdysponowania aż 670 mln zł.


Dla kogo pożyczka? Do kogo udać się z wnioskiem? Na jakich warunkach przyznawana jest pożyczka w ramach Jeremie 2? O tym wszystkim opowie Wam Michalina. A zatem – wciśnijcie „Play” i dowiedzcie się więcej o funduszach – tak po prostu:

 

https://www.youtube.com/watch?v=vd5R2omthHo&feature=youtu.be

 

 A jeśli chcecie poczytać o Jeremie 2 – zapraszamy do lektury artykułu na Blogu.

 

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 
Top