Gdzie się bawić po majówce? Przewodnik dla całej rodziny

Data publikacji: 09.05.2019 r.

 

08 08 blog dofe itGdzie się bawić po majówce? Przewodnik dla całej rodziny

Majówka 2019 już za nami. Dogasają grille, suszą się kalosze, puste hamaki smutno powiewają na wietrze... Ale, ale! Zabawa się nie kończy. Drugi weekend maja w Łódzkiem oferuje moc rozrywki, muzyki na żywo, pikników i drzwi otwartych w najciekawszych zakamarkach regionu.  

pomysły na weekend

Już kilkukrotnie poruszaliśmy temat tegorocznych Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Jednak atrakcji czekających na rodziny z Łódzkiego jest tak wiele, że piszemy o nich ponownie!

Przypomnijmy: to już 15 lat od wejścia Polski do Unii Europejskiej! Nasze otoczenie zmieniło się przez ten czas w olbrzymim stopniu, w dużej mierze dzięki środkom ze Wspólnoty. Warto więc uczcić taką rocznicę, podpatrzeć efekty wieloletniego rozwoju i, oczywiście, dobrze zabawić. W tej edycji DOFE spotykamy się 10, 11 i 12 maja.

Główne imprezy odbędą się kolejno w Łowiczu, Zduńskiej Woli i Tomaszowie Mazowieckim. Atrakcje czekają na Was przez cały piątek, sobotę
i niedzielę, a wieczorami sceny ożyją dzięki najpopularniejszym zespołom i wykonawcom (pisaliśmy o nich w tym poście). 

Koncerty Cleo, Bednarka czy IRA to z pewnością wielka gratka dla mieszkańców województwa. Jednak poza muzycznymi doznaniami mamy dla Was wiele innych, równie ciekawych propozycji rozsianych po całym województwie. Przyjrzyjmy się kilku z nich, bo nie sposób opisać tu wszystkich!

 

 

DLA MIŁOŚNIKÓW HISTORII

Podróż w czasie 10 maja obiecuje dworek Troczewskiego w Kutnie. Zorganizuje on warsztaty „Dawniej i dziś”, dzięki którym poznacie codzienne życie łódzkiego sprzed lat. W programie nie zabraknie pokazów, warsztatów, muzyki (tworzonej również z udziałem gości). Przed zabytkowym budynkiem piknik i klimatyczny spektakl ognia! 

11 maja swój piknik urządzi wyremontowane z niezwykłym rozmachem Muzeum Historyczne w Skierniewicach. Weźmiecie udział w warsztatach plastycznych, muzycznych, pokazie ognia i koncercie. Nie zapomnijcie zwiedzić sal ekspozycyjnych!

Pod zabytkowymi, wieluńskimi murami całe rodziny przeniosą się za to do średniowiecza. „Spotkanie z królem Kazimierzem” to impreza, która odbędzie się już 12 maja. Czekają na Was m.in. pokaz sokolnictwa, animacje rycerskie dla dzieci, starodawny poczęstunek czy interesujące warsztaty. Tego dnia wieczorną zabawę zapewni również szlachcic Boruta w zamkowej scenerii Łęczycy.

 

 

DLA MIŁOŚNIKÓW SZTUKI

10 maja w secesyjnej siedzibie Akademii Muzycznej w Łodzi melomanii będą mogli ujrzeć nowe organy, które wykonano na wzór instrumentów
z czasów I RP. Oczywiście nie zabraknie sposobności do wysłuchania koncertu. Tego dnia warto również odwiedzić nowy budynek Muzeum Sztuki, czyli łódzkiego ms1. To jedna z pierwszych okazji do zobaczenia „Sali Neoplastycznej”.

Piątek to również szansa na zajrzenie do niedostępnych na co dzień pomieszczeń Teatru Wielkiego w Łodzi. Kto nie chciałby zwiedzić garderoby, kieszeni przy scenach, magazynu dekoracji i kostiumów?

Pamiętajcie, że w trakcie DOFE wiele przedszkoli i żłobków przygotowuje kreatywne atrakcje dla maluchów. Na przykład przedszkole przy Wiśniowej
w Uniejowie i Akademia Smyka w Gomunicach przywitają radośnie dzieciaki w piątkowy poranek. 

Za to 11 maja ASP zaprosi aspirujących artystów i kompletnych amatorów na warsztaty związane, po łódzku, z tworzeniem mody oraz inspirujące szkolenie dla fotografów.

 

 

DLA MIŁOŚNIKÓW nauki i techniki

Z dotacji unijnych korzysta wiele innowacyjnych przedsiębiorstw i instytucji z całego regionu. W trakcie DOFE zapraszają do swoich warsztatów, laboratoriów czy hal przemysłowych. 

Zwiedzicie m.in. centrum badawcze ICHEM Politechniki Łódzkiej czy Oczyszczalnię Ścieków w Zduńskiej Woli. Chemiczne eksperymenty zapewnią Technologie Galwaniczne z Łodzi, a zwiedzanie zaplecza technicznego Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Niezwykła gratka czeka na Was również w zakładach MORATEX…

 

 

Dużo, dużo więcej

To tylko ułamek z czekających szans na zabawę w trakcie DOFE 2019! Macie jeszcze możliwość wzięcia udziału w zmaganiach sportowych, wycieczce rowerowej, polatania w tunelu aerodynamicznym, zwiedzania pięknych zabytków, parków, placówek oświaty czy mrocznych jaskiń! Zobaczycie również wirtualną filharmonię, autonomiczne pojazdy, sprzęt strażacki oraz videomapping. DOFE to też okazja do spotkania się z ekspertami od dotacji unijnych, którzy chętnie pomogą w pozyskaniu środków na realizację swoich pomysłów.

 

Nie zapomnijcie zapoznać się ze wszystkimi atrakcjami, pełen harmonogram imprez znajdziecie na stronie dniotwarte.eu.

 

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 
Top