Po majówce bawimy się na DOFE! Sprawdźcie atrakcje!

Data publikacji: 26.04.2019 r.

25 04 blog dofe itPo majówce bawimy się na DOFE! Sprawdźcie atrakcje!

Macie plany na pomajówkowy weekend? My proponujemy trzy dni pełne imprez i koncertów w całym województwie. Poznajcie rozkład jazdy Dni Otwartych Funduszy Europejskich i zdecydujcie, gdzie będziemy się wspólnie bawić!

Jest co świętować - właśnie mija 15 lat od wejścia Polski do Unii Europejskiej! Z tego powodu pikniki DOFE 2019 będą naprawdę wyjątkowe. Nie ma drugiej tak wielkiej imprezy związanej z Funduszami Europejskimi w Polsce.  

moc atrakcji

Przejdźmy jednak do sedna: jakie atrakcje na Was czekają i gdzie najlepiej spędzić weekend pomiędzy 10 a 12 maja? Imprezy główne odbędą się
w Łowiczu, Zduńskiej Woli oraz Tomaszowie Mazowieckim. 

W tych miastach szykujemy plenerowe atrakcje dla całych rodzin oraz koncerty ulubionych gwiazd. Oprócz pikników, pokazów grup artystycznych
i zabaw sportowych przygotowaliśmy też spektakularne gwoździe programu… W Łowiczu odbędą się pokazy kulinarne, fryzjerskie oraz warsztaty kosmetyczne, nie zabraknie również warsztatów związanych z bogatym folklorem, z którego słynie Łowicz. W Zduńskiej Woli będzie szansa na oderwanie się od ziemi w futurystycznym aerotunelu! W Tomaszowie Mazowieckim goście będą podziwiali oszałamiający videomapping. Oprócz tego, w każdym z trzech miast chętni postarają się rozwikłać również tajemnice Bezpiecznych Pokojów Zagadek Unijnych, oraz rozegrają mecz
z utytułowanymi koszykarkami Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Widzew. Wszystkie plenerowe atrakcje rozpoczynają się już od godziny 16.00, a koncerty startują od ok. 19.30.

Warto dodać, że ten wyjątkowy weekend to również możliwość wzięcia udziału w warsztatach, wycieczkach po siedzibach beneficjentów środków unijnych i to w miejscowościach z całego regionu! Nie często trafia się okazja, aby zwiedzić zaplecza firm lub instytucji np. ośrodek badawczy ICHEM czy zakamarki Filharmonii Łódzkiej. Swoje drzwi dla zwiedzających otwiera też ASP w Łodzi, gdzie będzie można wziąć udział w warsztatach artystycznych. DOFE to okazja dla miłośników średniowiecza do przeniesienia się w czasie. Atrakcje rycerskie przewidziane są m.in. w Wieluniu i Łęczycy, gdzie odbywają się bardziej kameralne imprezy towarzyszące. Pełną ofertę wydarzeń można znaleźć na dniotwarte.eu.

Każdy z trzech Dni Otwartych zakończy się koncertami. Kogo zobaczymy na scenie?

LINEUP DOFE 2019

 

ŁOWICZ

Muzycznie rozpoczniemy w Łowiczu, już w piątek 10 maja. Nie może Was zabraknąć wieczorem na Nowym Rynku. Startujemy recitalem Jacka Kawalca, aktora teatralnego i filmowego. Szerokiej publiczności dał się poznać jako prowadzący „Randkę w ciemno” i nauczyciel w serialu „Ranczo”.

Następnie na scenę wejdzie zespół Loka, który wywodzi się z doskonale znanej grupy Rotary. Z pewnością nie zabraknie wykonania ich najpopularniejszych hitów „D.N.A” czy „Prawdziwe powietrze”.

Koncerty tego dnia zakończą się prawdziwym wybuchem pozytywnej energii za sprawą Cleo! Słynna Słowianka, po olbrzymim sukcesie współpracy
z Donatanem, rozpoczęła karierę solową, a każdy jej hit podbija polskie stacje radiowe.

 

 

zduńska wola

Sobota 11 maja obowiązkowo musi zostać zakończona w Parku Miejskim w Zduńskiej Woli. Koncerty starują od 19:30. To jedyna okazja, by spędzić majowy wieczór przy kawałkach reggae Kamila Bednarka. Bednarek już prawie od dekady utrzymuje się na liście najpopularniejszych wykonawców w Polsce, co rusz zaskakując publikę nowymi pomysłami. Od sukcesu w programie „Mam talent” przeszedł niesamowitą drogę, praktycznie dorastając na scenie.

 

 

tomaszów mazowiecki

Główne eventy w ramach DOFE zakończą się w niedzielę 12 maja przy Placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim. Na scenie od ok. 19:30 usłyszeć będzie można Samokhin Band. To łódzka grupa wykonująca ciekawe mariaże jazzu, rocka, funky, nawet z domieszką folku. 

Zaraz po nich estradę przejmie IRA z wokalem Artura Gadowskiego. Cała Polska już ponad dwudziestu lat śpiewa ich kawałki, wspominając tylko „Parę chwil”, „Nie daj mi odejść” czy „Ona jest ze snu”.

 

 

Pamiętajcie, że wszystkie atrakcje w trakcie Dni Otwartych są bezpłatne! Zapraszamy Was gorąco!

 

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 
Top