Zapraszamy na XIII edycję Mixera Regionalnego!

Data publikacji: 23.08.2016 r.
Zapraszamy na XIII edycję Mixera Regionalnego!

Mixer Regionalny to wydarzenie, które odbywa się w Łodzi zawsze w pierwszy weekend września. W tym roku przypada na 3–4 dzień tego miesiąca.

Wydarzenie to uzyskiwało dofinansowanie ze środków europejskich jako narzędzie marketingu terytorialnego wspierające proces budowania marki Łódzkie. W tym roku po raz kolejny będziemy promować Łódź poprzez wystawy, na których znajdziecie produkty regionalne, a także dzięki części rozrywkowej związanej z występami różnych artystów.

W sobotę wystąpi duet Fisz Emade Tworzywo, formacja Pablopavo i Ludziki, raper Zeus oraz zespół Zgiełk. Gatunki i artyści są zróżnicowani, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. W sobotę i niedzielę odbędą się także występy zespołów z regionu łódzkiego. W ostatnim dniu imprezy będziemy mogli podziwiać wystawy związane z kuchnią regionalną oraz kulturą ludową. Będą warsztaty, gry i zabawy dla dzieci. Podczas wydarzenia zagraniczni goście zaprezentują bogactwa regionów partnerskich. Posmakujemy dań z Ukrainy, Łotwy, Białorusi, Węgier czy Południowych Moraw. Impreza ma charakter międzynarodowy, skupia zarówno gości z zagranicy, jak i z całej Polski. Idąc wzdłuż ulicy Piotrkowskiej możemy rozkoszować się przepięknymi zapachami, próbować nowych smaków, posłuchać pięknych melodii oraz cieszyć się barwnymi przedmiotami.

„Serdecznie zapraszam na tegoroczny Mixer Regionalny w Łodzi w dniach 3–4 września. Będziemy też mieli okazję spotkać się i porozmawiać osobiście na temat naszego województwa, jego osiągnięć oraz planów na przyszłość. Do zobaczenia na ul. Piotrkowskiej!” – zachęca Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego.

To m.in. dzięki dotacji ze środków RPO WŁ na lata 2007–2013 zrealizowano Mikser Regionalny 2012, a województwo łódzkie zyskało jedną z bardziej rozpoznawalnych imprez w  kraju. Rozwija się proces budowy tożsamości tego obszaru Polski, a przede wszystkim kształtuje się postawa przynależności do danego miejsca na ziemi wśród mieszkańców. Przyczynia się do tego potężny dorobek kulturalny, tradycje czy kulinaria. Dzięki temu udało się stworzyć unikalną markę, jaką jest Łódzkie.

Mixer Regionalny to niebiletowana impreza wystawienniczo–rozrywkowa. Jeśli macie jakieś pytania dotyczące tego wydarzenia, napiszcie maila pod adres: mixer@lodzkie.pl lub zapoznajcie się ze stroną internetową: http://mixer.lodzkie.pl/.

Jak widzicie, dzięki Funduszom Europejskim możecie też się świetnie bawić. Przekonajcie się o tym już we wrześniu.

Serdecznie zapraszamy!

 
Top