Zoo Safari Borysew na weekend

Data publikacji: 13.07.2016 r.
Zoo Safari Borysew na weekend

Dziś, chcemy Was zaprosić do działającego od 2008 roku w województwie łódzkim Zoo Safari Borysew, zlokalizowanego w gminie Poddębice. Pewnie każdy mieszkaniec województwa o nim słyszał, widział wspaniałe białe lwy na bilbordach i czytał w gazetach wzmianki o narodzinach egzotycznych zwierząt.  Jesteśmy jednak przekonani, że nie każdy z Was tu był i ten wpis dedykujemy właśnie wszystkim tym, którzy na wizytę się jeszcze nie zdecydowali.

Zachęcamy Was do letnich wycieczek po Łódzkiem. Wakacyjną porą sami jeździmy szlakiem Funduszy Europejskich, by następnie podzielić się z Wami najciekawszymi lokalizacjami, które powstały lub zmieniły się dzięki środkom unijnym. Często stanowią dziś atrakcyjne miejsca wypoczynku oraz cele ciekawych wypraw rodzinnych.

W Zoo Safari Borysew mieszka aż 90 gatunków zwierząt. Na obszarze 23 hektarów zgromadzono – żyrafy, zebry, serwale, ptactwo wodne, kangury, małpy, wielbłądy i wiele innych.  Jest to obecnie jedyne miejsc w Polsce, gdzie można na wybiegach oglądać białe lwy z młodymi i białe tygrysy bengalskie. Na świecie jest tylko około 100 białych osobników z tego gatunku. Warto wiedzieć, że tygrysy mieszkające w Borysewie nie są albinosami, ta specyficzna odmiana tygrysa bengalskiego to jeden z wielu wariantów kolorystycznych podgatunku. W naturze zwierzęta te żyją jedynie w subtropikalnych lasach Bengalu w północno-wschodnich Indiach. Dorosły osobnik waży ok 200 kilogramów i dziennie potrzebuje aż 5 kilogramów mięsa. Jako że na wolności dzikie koty nie zawsze mają okazję coś upolować, także w Zoo są karmione tylko 6 dni w tygodniu. Dzień głodówki pomaga zachować właściwy dla tygrysów rytm żywieniowy.

Zoo Safari Borysew zaaranżowało dla zwiedzających Mini Zoo – wyjątkowa sekcja, gdzie można nawiązać bezpośredni kontakt ze zwierzętami – głaskać i karmić, a nawet, w przypadku dzieci, pojeździć na kucyku. W Mini Zoo znajdziemy wyłącznie przyjazne, cierpliwe i łagodne gatunki zwierzaków jak: owieczka somalijska, kózki miniaturki, świnki wietnamskie, alpaka oraz kucyki szetlandzkie.

W Borysewie można znaleźć naprawdę rzadkie gatunki zwierząt, poza największą atrakcją - białymi lwami i tygrysami, zwróćcie koniecznie uwagę na Tima i Tanię – żyrafy siatkowane, zwane też somalijskimi oraz antylopy Gnu brunatne – żyjące wyłącznie w południowej Afryce, wyróżniające się imponującymi kręconymi rogami i białym długim ogonem.

Zoo można zwiedzać indywidualnie lub jeździć po nim kolorową kolejką, zmęczeni zwiedzaniem dorośli mogą w kompleksie namiotów sferycznych skorzystać z grilla, kiedy nigdy niemęczące się maluchy będą dokazywać w Figlarni – bajkowym placu zabaw pełnym dmuchanych zjeżdżalni, zamków i trampolin. Dla spragnionych dodatkowych emocji polecamy kino 7D.

Rekomendujemy Wam przed wizytą w Zoo Safari Borysew dokładne sprawdzenie, w jakich godzinach karmione są zwierzęta – pokazy karmienia foki, lwów, tygrysów, rysiów, tapirów, pumy, serwali i innych odbywają się prawie codziennie o ustalonych porach. Możecie wtedy być pewni, że żaden z okazów nie będzie smacznie spał, sprytnie schowany przed waszym ciekawskim wzrokiem. Dotyczy to szczególnie kotowatych, które jak wiadomo uwielbiają leniwe wylegiwanie w ciągu dnia, ponieważ większą aktywność wykazują na ogół nocą. My trafiliśmy na śpiące tygrysy, które zupełnie schowały się przed popołudniowym słońcem – więc jedna z głównych atrakcji ogrodu nas zupełnie ominęła. I wygląda na to, że żeby je zobaczyć, będziemy musieli tu wrócić, a co bardzo się cieszymy!

Do zobaczenia w Zoo Safari Borysew!


 
Top