Zgierz na weekend

Data publikacji: 29.06.2016 r.
Zgierz na weekend

W wakacje podążamy szlakiem Funduszy Europejskich, żeby zaprezentować Wam miejsca, które warto odwiedzić, w których warto spędzić kilka chwil, uciekając przed zgiełkiem i miejskim skwarem. Na początek proponujemy wycieczkę nad wodę do... Zgierza, tak tak, właśnie do Zgierza. Sami jesteśmy ogromnie zaskoczeni, jak przyjemnie można spędzić tu czas.

Park Miejski, który odwiedziliśmy kilkanaście dni temu, został poddany rewitalizacji dzięki Funduszom Europejskim i obecnie stanowi świetne miejsce do wypoczynku. Usytuowany blisko centrum miasta, pozwala na łatwy dojazd i oferuje szereg możliwości spędzenia przyjemnego popołudnia, a nawet całego dnia.

Ruszamy parkowymi alejkami i szybko orientujemy się, że to miejsce przyciąga mieszkańców
w różnym wieku – mamy z wózkami mogą znaleźć tu ciszę i spokój wśród zieleni, dzieci odkrywają plac zabaw z pirackim statkiem i małą sekcją edukacyjną, w której znajdziecie dinozaury, a szkolna wycieczka organizuje happening wymiany książek. Seniorzy w spokoju odpoczywają na ławkach, entuzjaści wysiłku fizycznego ćwiczą w siłowni na świeżym powietrzu, wędkarze zapytani, co można złowić w stawie odpowiadają entuzjastycznie „Wszystko! Od szczupaka, przez karpie po płoć” i z dumą pokazują złowione ryby w podbierakach.

Pięknie zaaranżowana zieleń, kwiaty, doniczki z roślinami i dzikie kaczki – po wejściu do Parku Miejskiego mamy uczucie, jakbyśmy byli już na wakacjach. Wracając, zauważamy miejsca wyznaczone do grillowania, więc wybierając się do Zgierza przygotujcie prowiant i sprzęt na piknik. Ze Zgierza wyjeżdżamy pod wielkim wrażeniem, nie mamy wątpliwości, że Fundusze Europejskie zmieniają Łódzkie. Jeśli jeszcze macie wątpliwości, zobaczcie naszą galerię.

 
Top