5 atrakcji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, których nie możesz przegapić

Data publikacji: 12.05.2016 r.
5 atrakcji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, których nie możesz przegapić

Dużo mówimy o projektach realizowanych ze środków RPO WŁ. Od tysiąca naszych słów lepsze będzie jednak osobiste sprawdzenie, jak te projekty wyglądają, jak działają. Dni Otwarte Funduszy Europejskich to świetna okazja, żeby bliżej poznać projekty finansowane z FE, ale też – a może przede wszystkim – poznać wyjątkowe miejsca w naszym województwie. Zobacz jakie atrakcje z Dni Otwartych Funduszy Europejskich wybraliśmy specjalnie dla Ciebie.

Atrakcje w Kutnie:

Dawno nie byłeś w Kutnie? Najbliższy piątek to dobra okazja, żeby odwiedzić to miasto. Specjalnie dla Was byliśmy tam wcześniej i potwierdzamy – Kutno zmienia się na lepsze. Od godziny 16.00 na Placu Piłsudskiego czekają na Was liczne atrakcje. Sportowcy (a raczej wszyscy, którzy sport lubią) będą mogli zagrać mecz z siatkarzami PGE Skry Bełchatów. Dla kinomanów prawdziwą gratką będzie pokaz kina niemego z muzyką na żywo. Ta niezwykła impreza to połączenie kina i koncertu. W Kutnie zobaczyć będzie można film „Mania” z 1918 roku, z Polą Negri w roli głównej. Muzykę do filmu wykona na żywo zespół Czerwie. Czerwie prezentują alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Ich niezwykłe aranżacje czynią ze starych filmów niesamowite widowiska. Na atrakcje na Placu Piłsudskiego zaprasza główny organizator – Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

W innych miejscach w Kutnie znajdziecie pozostałe atrakcje:

- wejście do kutnowskiego Aquaparku w piątek będzie tańsze dla wszystkich, którzy powiedzą magiczne zaklęcie „Fundusze Europejskie” przy zakupie biletu,

- w Kutnowskim Domu Kultury o godzinie 10.00 obędzie się pokaz filmu „Potop Redivivus”,

- w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca o godzinie 18.00 zostanie wystawiony spektakl "Shirley Valentine" Teatru MINERWA z Gdyni. Bilety na spektakl będą rozdawane podczas Dni Otwartych na Placu Piłsudskiego.

Nad wodą - Jeziorsko

Dla tych, którzy lubią kontakt z przyrodą, a nade wszystko cenią sobie wypoczynek nad wodą, polecamy kierunek zachodni – nad zalew Jeziorsko, do portu jachtowego „Jeziorsko” w Ostrowie Warckim. Atrakcje? Plaża, plac zabaw, kajaki, a na koniec dnia – ognisko integracyjne. Wszystkie atrakcje dostępne będą w piątek, 13 maja.

Dla fanów kolei

Wszyscy pasjonaci pociągów proszeni są o zjawienie się w sobotę, 14 maja, wieczorem na ulicy Karolewskiej 55 (tuż obok dworca Łódź Kaliska) w Łodzi. To jedyna w swoim rodzaju okazja, aby obejrzeć pociąg Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, porozmawiać z maszynistami i wspólnie przyjrzeć się zarówno kabinie maszynisty jak i całemu pociągowi. Tym razem prosimy podejść bliżej do krawędzi peronu.

Jak Wojtek został strażakiem

Nie tylko duże miasta, nie tylko wielkie inwestycje są godne uwagi. Polecamy Wam imprezy zorganizowane przez Ochotnicze Straże Pożarne w podłęczyckich Chrząstówku i Lubieniu. I w jednym i w drugim miejscu odwiedzający będą mogli poczuć się jak strażacy – założyć mundur, hełm i uważnie przyjrzeć się nowoczesnym wozom strażackim. Przyszłych strażaków zapraszamy w piątek, 13 maja.

Giganty Nocy

Nie, to nie jest literówka. Giganty Mocy szykują dla Was moc atrakcji właśnie w nocy – z soboty na niedzielę. Szykuje się naprawdę gorąca noc – będą warsztaty z opowiadania bajek, pokazy robotów, spotkanie z finalistkami konkursu FameLab, okazja do treningu w strefie sportowej PGE Skry Bełchatów i sprawdzenia się w rozwiązywaniu zagadek w ramach questingu „Tajemnica zaginionej nocy”. Bełchatów zaprasza.

 
Top