JAK SPĘDZIĆ DZIEŃ DZIECKA? OCZYWIŚCIE W ŁÓDZKIEM!

Data publikacji: 31.05.2022 r.

BLOG NAGLOWEK 31 05 2022 1
JAK SPĘDZIĆ DZIEŃ DZIECKA? OCZYWIŚCIE W ŁÓDZKIEM!

 

Już w środę jeden z najbardziej ulubionych dni w roku naszych milusińskich – Dzień Dziecka. Jego świętowanie w województwie łódzkim wykracza znacznie poza 1 czerwca. Można bowiem powiedzieć, że w naszym regionie na najmłodszych czeka cały tydzień ze wspaniałymi atrakcjami! W dzisiejszym artykule opisujemy najciekawsze z nich.  

 

Teatr Pinokio

Jednym z ulubionych dziecięcych miejsc na mapie Łodzi jest bez wątpienia Teatr Pinokio. Prezentowane tam spektakle zawsze zabierają dzieci w niezwykłą podróż do krainy zabawy i wyobraźni. Nie inaczej będzie oczywiście w tym tygodniu. W Dzień Dziecka na Dużej Scenie Pinokia odbędą się dwa spektakle „Dzieci z Bullerbyn”. Adaptacja słynnej powieści Astrid Lindgren zostanie wystawiona kolejno o godzinie 9 i 11. A kto nie będzie mógł obejrzeć przedstawienia w tych terminach, ten będzie miał szansę zrobić to w piątek 3 czerwca o godzinie 9.

„Dzieci z Bullerbyn” to nie jedyna propozycja Pinokia na ten tydzień. W piątek na Małej Scenie teatru odbędzie się spektakl „Domofonia, czyli przygody Brzdąca Brzdęka”, który znakomici aktorzy będą odgrywać przez cały weekend. Szczegółowy repertuar Teatru Pinokio znajdziecie tutaj.

A czy wiecie, że Teatr Pinokio już niedługo zmieni swoją siedzibę? Obecnie ta ukochana przez dzieci miejscówka działa pod adresem Kopernika 16. Jednak już od przyszłego roku Pinokio przeniesie się do wnętrz rewitalizowanej fabryki Wigencja przy Sienkiewicza 75/77. Remont Wigencji stanowi część olbrzymiej inwestycji pod nazwą „Rewitalizacja obszarowa Centrum Łodzi – projekt 6”. Cała inwestycja pochłonie środki ponad 93,5 miliona złotych, z czego Fundusze Europejskie blisko 33,4 miliona złotych.

Centrum Nauki i Techniki EC1

Pisząc o Dniu Dziecka w Łodzi, nie sposób nie wspomnieć o Centrum Nauki i Techniki EC1, które słynie z fantastycznych atrakcji dedykowanych dzieciom. Jedną z największych jest Ulica Żywiołów. Ta oddana do użytku w październiku 2021 roku część EC1 to gwarancja kilku godzin fantastycznej zabawy. Czym jest Ulica Żywiołów? Interaktywną ścieżką edukacyjną poświęconą pięciu żywiołom – wodzie, ogniu, powietrzu, ziemi i życiu. Dzieci poznają ich tajemnice poprzez polegającą na eksperymentach zabawę. Jednym z najważniejszych elementów Ulicy Żywiołów jest Galeria Żywiołów. To prawdziwa kopalnia zagadek, obfitująca w m.in. całą masę iluzji optycznych. Galeria Żywiołów angażuje wszystkie zmysły odwiedzających, co pobudza ich do twórczego oraz sprytnego myślenia.

Stworzenie Ulicy Żywiołów wymagało wielkich nakładów pieniężnych w wysokości ponad 21,5 miliona złotych. Prawie 14 milionów złotych tej kwoty stanowiło dofinansowanie z Funduszy Europejskich.

Inną ciekawą opcją na spędzenie rodzinnego Dnia Dziecka w EC1 jest wzięcie udziału w grze „Chemia w Kostce”. Gra, która powstała na Wydziale Chemii Uniwersytetu Łódzkiego, polega na zbieraniu soli, dzięki czemu uczestnicy poznają nazwy pierwiastków, a także właściwości związków chemicznych. Główny cel „Chemii w Kostce” to pokazanie graczom, że chemia to pasjonująca dziedzina nauki. Podejmiecie wyzwanie?

Dzień Dziecka z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Zgierzu

Fantastyczne spędzenie Dnia Dziecka jest możliwe nie tylko w Łodzi. Świetny przykład stanowi propozycja Miejskiego Ośrodka Kultury w Zgierzu. Po raz pierwszy od wielu lat Dzień Dziecka odbędzie się bowiem w kinie działającym przy Ośrodku. Najmłodsi mogą obejrzeć 1 czerwca aż dwa filmy. Jako pierwsza – o godzinie 16 – zostanie wyświetlona animacja „Jeżyk i przyjaciele”. Po niej, o godzinie 18:30, rozpocznie się natomiast seans filmu „Detektyw Bruno”. Detektyw Bruno to nowy polski film familijny, w którym rolę tytułową odgrywa znakomity aktor Piotr Głowacki. Film opowiada historię ośmioletniego Oskara, który z pomocą detektywa rozwiązuje zagadki. Nagroda za rozwikłanie łamigłówek jest nie byle jaka! To urodzinowy skarb, ukryty przed chłopcem przez jego rodziców. Jesteście ciekawi, czy Oskarowi i detektywowi Bruno uda się go odnaleźć? Jesteśmy przekonani, że tak! Dlatego nie czekajcie i kupcie bilety na seans – www.bilety.starymlynzgierz.pl 

Siedziba Miejskiego Ośrodka Kultury w Zgierzu została w październiku zeszłego roku przeniesiona do Starego Młyna. Aby stało się to możliwe, konieczna była duża finansowa inwestycja. Zrealizowano ją w ramach większego projektu, obejmującego rewitalizację centrum miasta. Rewitalizacja kosztowała ponad 46 milionów złotych. Blisko 26 milionów złotych tej sumy pokryło dofinansowanie z Funduszy Europejskich.

Zagajnik u Skrzata – Dzień Dziecka w Radomsku

Na koniec dzisiejszego wpisu zapraszamy wszystkie dzieciaki do Radomska. Tamtejszy Miejski Dom Kultury jest współorganizatorem wyjątkowo ciekawie zapowiadającej się imprezy pod nazwą „Zagajnik u Skrzata”. Wydarzenie będzie miało formę bezpłatnego pikniku i odbędzie się w radomszczańskim Parku Świętojańskim. Co w programie? Piknik rozpocznie się od symbolicznego przekazania dzieciom klucza do miasta. Potem będzie jeszcze ciekawiej! Na dzieciaki czeka m.in. spektakl lalkowy, konkursy z nagrodami, koncert oraz zabawa taneczna. Piknik rozpocznie się o godzinie 12, a jego koniec zaplanowano na godzinę 15.

Miejski Dom Kultury w Radomsku to kolejne miejsce, które rozkwita dzięki Funduszom Europejskim, co umożliwił projekt „Miejski Dom Kultury w Radomsku – projekt nowej przestrzeni dla kultury”. Obecnie trwa realizacja drugiego etapu inwestycji. Jej koniec zaplanowano na maj 2023 roku. Wartość pierwszej i drugiej części przedsięwzięcia oszacowano na prawie 8,5 miliona złotych, z czego unijne dotacje pokryją blisko 6 milionów złotych.

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top