SZKOŁA W SZCZAWINIE KOŚCIELNYM Z NOWYM OBLICZEM

Data publikacji: 20.02.2022 r.

BLOG NAGLOWEK 17 02 2
SZKOŁA W SZCZAWINIE KOŚCIELNYM Z NOWYM OBLICZEM

 

Szkoła Podstawowa im. Króla Stefana Batorego w Szczawinie Kościelnym (gmina Zgierz) jest kolejną placówką oświatową w województwie łódzkim, która doczekała się termomodernizacji. Zakończenie remontu zostało uświetnione piękną uroczystością. Uczestniczyło w niej kilku znakomitych gości: Łódzki Kurator Oświaty Waldemar Flajszer, Poseł na Sejm RP Marek Matuszewski, Wójt Gminy Zgierz Wioleta Głowacka, Przewodniczący Rady Gminy Zgierz Dariusz Sędzicki oraz Radny Rady Gminy Marian Jóźwiak.

 

Zakres prac

Zakres wykonanych w ramach remontu prac robi duże wrażenie. Docieplone zostały takie elementy jak strop, stropodach oraz ściany – zewnętrzne i fundamentowe. Wśród innych podjętych działań znalazły się m.in. wymiana okien oraz drzwi.

Koszty remontu

Remont szkoły w Szczawinie był częścią większego projektu, w skład którego wchodziła również termomodernizacja innej szkoły w gminie Zgierz – Szkoły Podstawowej imienia Jana Kasińskiego w Białej. Remonty obu placówek pochłonęły środki w wysokości blisko 2,2 miliona złotych. Unijna dotacja pokryła ponad 1,5 miliona złotych wartości obu inwestycji. Termomodernizacja szkoły w Szczawinie Kościelnym była znacznie droższa niż remont placówki w Białej – jej łączny koszt wyniósł niemal 1,6 miliona złotych.

Korzyści płynące z inwestycji

Obecni na uroczystości zakończenia remontu goście zgodnie podkreślali, jak duże i wielowymiarowe korzyści wiążą się z wykonaną inwestycją. – Remont sprawi, że warunki nauki dla dzieci i pracy dla nauczycieli zdecydowanie się polepszą – stwierdziła Wójt Gminy Zgierz Wioleta Głowacka. Zwierzchniczka gminy zapewniła również, że to nie koniec zmian, jakich doczeka się placówka. Niebawem ma zostać bowiem przebudowany dach w tzw. starej części szkoły.

Inny gość uroczystości – poseł Marek Matuszewski – podkreślał ekologiczne korzyści płynące z termomodernizacji szkoły: – Dzięki temu, że budynek został ocieplony, będzie potrzebował mniejszych nakładów na ogrzewanie. A to wiąże się oczywiście z pozytywnym wpływem na środowisko naturalne.

Termomodernizacje budynków użyteczności publicznej w Łódzkiem

Termomodernizacje budynków użyteczności publicznej należą do najczęściej przeprowadzanych w województwie łódzkim inwestycji, które są wspierane dofinasowaniami z Funduszy Europejskich. W ostatnim czasie zakończone zostały m.in. termomodernizacje szkoły podstawowej w Niemojewie oraz budynków mieszkalnych zlokalizowanych w Tomaszowie Mazowieckim przy ulicy Piłsudskiego 17/19. W planach lub w trakcie realizacji są takżeinne termomodernizacje – kamienicy Towarzystwa Budowy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim oraz II Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim.

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top