REALIZACJA PROJEKTU DLA OSÓB POTRZEBUJĄCYCH WSPARCIA PRZEDŁUŻONA DO 30 KWIETNIA

Data publikacji: 06.02.2022 r.

BLOG NAGLOWEK 03 02 2
REALIZACJA PROJEKTU DLA OSÓB POTRZEBUJĄCYCH WSPARCIA PRZEDŁUŻONA DO 30 KWIETNIA

 

„Przepis na opiekę” to realizowany na terenie powiatu piotrkowskiego program, który jest skierowany do osób niesamodzielnych, potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Projekt pierwotnie miał zostać zakończony wraz z końcem stycznia, jednak prowadzące go instytucje – firma HRP Group oraz Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim podjęły decyzję o przedłużeniu „Przepisu na opiekę” do 30 kwietnia 2022 roku.

 

Realizacja „Przepisu na opiekę” rozpoczęła się w maju ubiegłego roku. Program pozwolił grupie 30 mieszkańców powiatu piotrkowskiego na objęcie ich wraz z najbliższym otoczeniem różnymi rodzajami usług opiekuńczych. Wszystkie formy wsparcia są udzielane w całkowicie bezpłatny sposób.

Jakie to rodzaje wsparcia? Przyjrzyjmy się temu na podstawie pomocy, jaką w ramach programu dostali bliscy pani Doroty – jednej z mieszkanek gminy Woli Krzysztoporska: - Moja mama oraz brat mają robione raz w tygodniu masaże. Bardzo wzmocniły one mięśnie i w ogóle kondycję ciała brata oraz mamy.

Okazuje się, że usługi fizjoterapeuty nie są jedynymi, z których korzystają bliscy pani Doroty: - Kilka razy w tygodniu mamę i brata odwiedza pielęgniarka. Podaje im leki, zmienia opatrunki i oczywiście ogólnie monitoruje ich stan zdrowia – nie ukrywa radości pani Dorota. – Brat z mamą ponadto są pod opieką dietetyka, który odwiedza ich raz na miesiąc. Kilka miesięcy odżywiania pod fachowym okiem dało niesamowite efekty. Moi bliscy sporo zrzucili, a co najważniejsze czują się znacznie lepiej niż przed rozpoczęciem współpracy z dietetykiem.

Pani Dorota wskazuje także na zalety programu, których mogą doświadczyć nie osoby potrzebujące, lecz ich najbliższe otoczenie: - Komfort życia w mojej rodzinie zwiększył się bardzo mocno. Przez to, że mama i brat są odwiedzani przez pielęgniarkę, dietetyka i masażystę, ja mam możliwość wyjścia z domu. Mogę zrobić zakupy, załatwić różne sprawy, a wszystko to na spokojnie, bez konieczności obawiania się o opiekę nad bliskimi – cieszy się pani Dorota, po czym dodaje: - Muszę też powiedzieć, że dzięki programowi osoby potrzebujące mają zapewnione teleopaski, co pozwala na całodobowy monitoring ich zdrowia.

W projekt „Przepis na opiekę” zostało zaangażowanych 20 pielęgniarek, 4 fizjoterapeutki oraz dietetyk. Na utworzenie programu przeznaczono ponad milion złotych, z czego nieco ponad 923 tysiące pochodzą z Funduszy Europejskich.

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top