II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PIOTRKOWIE PRZECHODZI KAPITALNY REMONT

Data publikacji: 04.01.2022 r.

BLOG NAGLOWEK 04 01
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PIOTRKOWIE PRZECHODZI KAPITALNY REMONT

 

II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Piotrkowie Trybunalskim przechodzi kapitalny remont. O rozmachu przedsięwzięcia najlepiej świadczą środki finansowe, które zostaną na nie przeznaczone. Prace pochłoną blisko 4,6 miliona złotych, z czego dofinansowanie pochodzące z Funduszy Europejskich pokryje ponad 1,8 miliona złotych.

 

Modernizacja budynku szkoły obejmie zarówno jego część zewnętrzną, jak i wewnętrzną. Nowa elewacja budynku utrzymana będzie w stonowanych barwach oddających powagę gmachu. W ramach prac wykonane zostaną nowe okna, tynki renowacyjne, a także izolacje poziome oraz pionowe ścian fundamentowych. Placówka doczeka się również malowania pomieszczeń, naprawy balustrad, remontu schodów zewnętrznych, posadzek i łazienek oraz wymiany wewnętrznych instalacji elektrycznych. Uzupełnienie remontu stanowić będzie montaż na dachu szkoły instalacji fotowoltaicznej.

Zmiany czekają nie tylko sam budynek, ale także otoczenie, które znajduje się wokół niego. Z podłoża znikną bowiem nierówne płyty chodnikowe, ponadto zainstalowane zostaną również nowe latarnie. Co ciekawe te elementy inwestycji mają stanowić prolog do kolejnych działań wokół placówki. Władze szkoły mają w planach zagospodarowanie na nowo ogrodu przed gmachem szkoły, poprzez zasianie nowych roślin i montaż ławek.

Prace w II LO w Piotrkowie Trybunalskim mają potrwać do 30 czerwca 2022 roku. Remont uczyni budynek niezwykle komfortowym miejscem nauki i pracy. W dłuższej perspektywie modernizacja pozwoli również na olbrzymie oszczędności związane z wydajnością energetyczną placówki.

Piotrkowskie II LO nie jest jedyną szkołą w mieście, którą czekają olbrzymie zmiany. Drugą z placówek przeznaczoną na remont jest Szkoła Podstawowa nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego. Zakres planowanych prac w jej przypadku prezentuje się nie mniej imponująco od tych, które trwają obecnie na terenie liceum. Dzięki modernizacji szkoła zyska nowe ocieplone mury i elewację, izolację dachu, nowy węzeł cieplny, a także całościową wymianę drzwi zewnętrznych i stolarki okiennej. Remont ma zostać zakończony jesienią 2022 roku.

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top