Wspaniałe informacje dla podróżujących koleją

Data publikacji: 01.01.2022 r.

BLOG NAGLOWEK 22 12 1
Wspaniałe informacje dla podróżujących koleją

 

Koniec roku przyniósł fantastyczne wieści dla wszystkich korzystających z pociągów w województwie łódzkim. Ceny biletów na podróże koleją w ramach rozkładu jazdy 2021/2022 nie ulegną zmianie. Jakby tego było mało, w regionie uruchomione zostały również nowe połączenia.

 

Nowy rozkład jazdy wszedł w życie 12 grudnia. Województwo łódzkie jest jedynym województwem w Polsce, w którym zdecydowano nie podnosić cen biletów za jazdę pociągami. Operatorami przewozów kolejowych w regionie będą, tak jak do tej pory, Łódzka Kolej Aglomeracyjna oraz POLREGIO.

Wiele połączeń wykracza poza województwo łódzkie, choćby realizowana przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną para połączeń dla trasy Łódź-Poznań. Poznań z Łodzią połączyły również 3 pary pociągów bezpośrednich POLREGIO, które wykonują kurs na trasie Poznań – Ostrów Wielkopolski – Łódź – Warszawa.

Niezwykle atrakcyjnie prezentują się weekendowe możliwości przejazdu pomiędzy Łodzią i Warszawą. Składają się one z 11 par pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i POLREGIO, a bilety obu przewoźników będą wzajemnie honorowane w pojazdach należących do spółek.

Nowy rozkład jazdy przyniósł wiele nowości. Jedną z nich jest uruchomienie weekendowej pary pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na trasie Łódź-Radom. Podróż w ramach tego połączenia ma trwać jedynie 2 godziny. 2 nowe pociągi kursują również na trasie Łódź-Radomsko.

Dzięki współpracy władz województwa łódzkiego i świętokrzyskiego po 12 latach przerwy wraca również transport kolejowy na trasie Łódź-Skarżysko Kamienna (przez Tomaszów Mazowiecki, Opoczno i Końskie). Pociągi na tej trasie kursują w liczbie 4 par, z czego 3 z nich są połączeniami bezpośrednimi.

Po niezbędnych pracach związanych z modernizacją infrastruktury wznowione zostało również bezpośrednie połączenie pomiędzy Łodzią i Kutnem. W dodatku 2 parom pociągów kursujących na tej trasie wydłużono ją aż do Włocławka. Podróż z Łodzi do tego znajdującego się w województwie kujawsko-pomorskim miasta zajmuje niespełna 2 godziny.

Nowe połączenia kolejowe są pokłosiem potężnych inwestycji poczynionych w Łódzkiem. Budowa Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej pochłonęła w ostatnich latach ponad 380,5 miliona złotych, z czego blisko 263,5 miliona pokryły środki pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.  

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top