Gmina Lututów oddała do użytku zmodernizowaną szkołę w Niemojewie

Data publikacji: 01.01.2022 r.

BLOG NAGLOWEK 22 12 2 copy
Gmina Lututów oddała do użytku zmodernizowaną szkołę w Niemojewie

 

Jeszcze w tym roku gminy z województwa łódzkiego uroczyście odbierają nowe inwestycje. Zakończył się generalny remont szkoły w Niemojewie w gminie Lututów. Co dokładnie zostało wykonane? Odpowiedzi poznasz dzięki lekturze artykułu.

 

W szkole w Niemojewie, która stanowi filię Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 roku  w Lututowie, przeprowadzono kompleksową termomodernizację. Budynek stał się ciepły i przytulny, a także zyskał zupełnie nowy wygląd. W ramach remontu ocieplone zostały ściany zewnętrzne budynku i stropodachu, a także kompletnie wymieniono układ grzewczy oraz źródła światła. Ponadto szkoła doczekała się nowej stolarki okiennej i montażu paneli fotowoltaicznych.

Niemojewska placówka ze względu na swój wiek od dawna wymagała gruntownej modernizacji. Szkoła została bowiem wzniesiona w ramach obchodów jubileuszu Tysiąclecia Państwa Polskiego w 1966 roku, jako jedna z tak zwanych szkół-pomników. Przez ponad 50 lat swojego istnienia budynek został porządnie nadgryziony przez ząb czasu.

Goście uroczystości odbioru szkoły po remoncie nie kryli zachwytów nad zmianami, które stały się udziałem instytucji. Wśród najczęściej przewijających się komentarzy padały słowa o nowoczesności placówki, pięknej nowej elewacji i olbrzymim komforcie, w jakim będą mogły uczyć się dzieci. Podkreślano również, że remont nie byłby możliwy, gdyby nie olbrzymie zaangażowanie rodziców dzieci oraz pracujących w szkole nauczycieli.

Inauguracja wyremontowanego budynku szkoły miała bardzo uroczysty charakter. Na jej początku najmłodsze dzieci odśpiewały cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Potem przedstawiono gościom prezentacje na temat szkoły oraz wręczono kwiaty i okolicznościowe dyplomy.

Koszt modernizacji szkoły w Niemojewie wyniósł niespełna 1,7 miliona złotych. Ponad 1,1 miliona tej kwoty pokryło dofinansowanie pochodzące ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. A nie była to wcale jedyna inwestycja na terenie tej placówki, która doczekała się również remontu kuchni i stołówki, co stało się możliwe dzięki rządowemu programowi „Posiłek w domu i szkole”.

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top