Weź udział w seminarium Fundusze Europejskie dla Łódzkiego

Data publikacji: 16.12.2021 r.

BLOG NAGLOWEK 13 12 1
Weź udział w seminarium fundusze europejskie dla łódzkiego

 

Tuż przed świętami – 21 grudnia o 10:30 – odbędzie się seminarium online „Fundusze Europejskie dla Łódzkiego”. Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się, jak województwo łódzkie zmieniło się dzięki Funduszom Europejskim przyznanym regionowi na perspektywę finansową 2014-2020.

 

Przyglądanie się zmianom, które nastały w naszym regionie, będzie miało charakter praktyczny. Jeden z głównym punktów seminarium stanowi bowiem zagadnienie „Fundusze Europejskie #Z ludzkiej perspektywy”. W trakcie tej części programu seminarium uczestnicy poznają przykłady zrealizowanych przy wsparciu unijnych dofinansowań projektów, które wywarły wielki wpływ na życie mieszkańców województwa.

Na zajęciach poruszony zostanie również temat przyszłości, poprzez przedstawienie zarysu nowej perspektywy finansowej. Można się zatem spodziewać wprowadzenia uczestników w arkana projektu „Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2027” (FEŁ 2027). FEŁ 2027 to najważniejszy dokument strategiczny, który określa sposób, w jaki w Łódzkiem będą spożytkowane środki unijne przyznane na lata 2021-2027. Strategia jest oczywiście ogólnodostępna i można zapoznać się z nią tutaj. Co ciekawe niedawno ruszyła kolejna faza konsultacji społecznych projektu. Strategia jest bowiem współtworzona przez łódzkie społeczeństwo i na jej kształt wpływ może mieć każdy. Masz pomysł na rozwój naszego regionu? Wejdź na stronę znajdującą się pod tym linkiem i pomóż zmieniać województwo łódzkie na lepsze!

W trakcie seminarium wzięta pod lupę zostanie również walka naszego regionu z pandemią COVID-19. Dzięki specjalnemu projektowi utworzonemu na ten cel, Łódzkie otrzyma blisko 170 milionów złotych na zakup sprzętu medycznego oraz środków ochrony osobistej do lokalnych placówek ochrony zdrowia. Niemal 140,5 miliona tej kwoty pokryje dofinansowanie z Funduszy Europejskich.

Ze względu na specyfikę seminarium, najbardziej zainteresowani udziałem w nim powinni być przedsiębiorcy, samorządowcy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych. W zajęciach mogą jednak uczestniczyć wszystkie zainteresowane osoby.

Uczestnictwo w seminarium jest całkowicie bezpłatne, a zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem elektronicznego formularza dostępnej na stronie:

https://rpo.lodzkie.pl/slider/item/5237-wez-udzial-w-seminarium-fundusze-europejskie-dla-lodzkiego

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top