Twój głos ma znaczenie! Rusza kolejna tura konsultacji społecznych projektu fundusze europejskie dla łódzkiego 2027

Data publikacji: 16.12.2021 r.

BLOG NAGLOWEK 13 12 2
Twój głos ma znaczenie! Rusza kolejna tura konsultacji społecznych projektu fundusze europejskie dla łódzkiego 2027

 

Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2027 to najważniejszy dokument strategiczny, który określa, w jaki sposób zostaną spożytkowane pieniądze, przyznane regionowi w ramach perspektywy finansowej 2021-2027. Do 9 stycznia potrwają konsultacje społeczne projektu wraz z załącznikiem - prognozą oddziaływania na środowisko.

 

Swoje uwagi do dokumentu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2027 (do przeczytania tutaj) mogą zgłaszać wszystkie zainteresowane osoby i podmioty. Żadna z sugestii nie pozostanie bez analizy, a uwzględnione uwagi trafią do nowej wersji projektu. Uwagi należy zgłaszać za pośrednictwem elektronicznego formularza dostępnego pod adresem https://elodzkie.pl/ankiety/formularz-zglaszania-uwag-fundusze-europejskie-dla-lodzkiego-2027, choć możliwe jest również składanie ich drogą listowną.

W przypadku wyboru drugiej formy zgłoszenia, w tytule korespondencji należy wpisać „Uwagi i wnioski do FEŁ2027” i następnie:

1) przesłać je na adres: 

Departament Polityki Regionalnej

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Tuwima 22/26

90-002 Łódź;

2) lub dostarczyć do Biura Podawczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, które znajduje się w Łodzi przy alei Piłsudskiego 8.

Przed wysłaniem swoich sugestii warto zapoznać się również z Prognozą Oddziaływania na Środowisko do Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2027. Jest ona dostępna do przeczytania pod adresem https://rpo.lodzkie.pl/images/2021/509-konsultacje-fel/pos.pdf.

Dotychczas odbyła się jedna tura konsultacji społecznych projektu. W jej ramach zgłoszonych zostało 310 uwag, z których 89 procent zostało wyjaśnionych lub uwzględnionych, a więc trafiły do nowej – obecnie konsultowanej – wersji dokumentu. Warto również wspomnieć, że omawiane wspólnie ze społeczeństwem były wstępne założenia strategii, co miało miejsce jeszcze przed utworzeniem jej pierwszej wersji. Autorzy otrzymali wówczas 70 uwag, które bardzo pomogły w sformułowaniu założeń projektu.

Województwo łódzkie otrzyma w ramach perspektywy finansowej 2021-2027 blisko 2,64 miliarda euro. Aż 2,29 miliarda euro tej kwoty stanowią środki pochodzące z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, z kolei pozostałe ponad 344 miliony euro to pieniądze, które region otrzyma w ramach Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Fundusz Sprawiedliwej Transformacji to nowy unijny instrument finansowy, mający za zadanie pomagać regionom w procesie dążenia do neutralności klimatycznej.

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top