Oczekiwanie na święta w Łódzkiem

Data publikacji: 10.12.2021 r.

BLOG NAGLOWEK 09 12 2
Oczekiwanie na święta w Łódzkiem

 

Jak co roku oczekiwania na święta Bożego Narodzenia umilają nam jarmarki i iluminacje rozświetlające setki polskich miast. Nie inaczej sytuacja wygląda w województwie łódzkim. Jakie miejsca w regionie warto odwiedzić w ten magiczny czas? Oczywiście te, które wspaniale zmieniły swoje oblicze dzięki inwestycjom współfinansowanym z Funduszy Europejskich!

 

Jarmark bożonarodzeniowy w Sulejowie

Pierwszy w Łódzkiem jarmark bożonarodzeniowy wystartował 20 listopada w Sulejowie przy Hotelu Podklasztorze. W każdy weekend, aż do niedzieli 19 grudnia, na odwiedzających to urokliwe miejsce gości, czeka prawdziwa moc atrakcji. Wśród nich m.in. lokalne przysmaki, gorące napoje, świąteczne słodycze, a także wędliny i sery z działającej przy hotelu wędzarni. Na najmłodszych w każdą sobotę i niedzielę pomiędzy godziną 14 a 17 oczekiwać natomiast będzie prawdziwy Święty Mikołaj!

Organizacja jarmarku przy hotelu Podklasztorze jest w dużej mierze możliwa dzięki rozwojowi oferty turystycznej obiektu. Prace pochłonęły środki w wysokości blisko 14 milionów złotych. Prawie 4 miliony złotych tej kwoty pokryło unijne dofinansowanie.

Jarmark bożonarodzeniowy w Radomsku

Po raz pierwszy jarmark świąteczny zorganizuje także Radomsko. Wystartuje on we wtorek 14 grudnia i potrwa do niedzieli 19 grudnia. Odwiedzający będą mogli odwiedzić szereg stoisk, które zostaną rozmieszczone na wyłączonym z ruchu samochodowego odcinku przy ulicy Reymonta – pomiędzy budynkiem poczty a skrzyżowaniem z ulicą Żeromskiego. Najciekawiej zapowiada się ostatni dzień jarmarku. Rozpoczną go występy artystyczne dzieci i młodzieży z lokalnych szkół, a uświetni występ zespołu Sound'n'Grace.

Świąteczne iluminacje

Miasta w województwie łódzkim za sprawą przepięknych kolorowych iluminacji jak co roku przywdziewają świąteczne szaty. W Skierniewicach tradycyjnie już okres świąteczny rozpoczął 6 grudnia Marsz Mikołajów, którego trasa wiedzie od Placu Dworcowego na Rynek. Ubrani w czapki Świętego Mikołaja uczestnicy byli w trakcie spaceru świadkami odpalenia światełek na choince w centrum miasta oraz iluminacji ulokowanych na trasie Marszu Mikołajów.

Wspaniale prezentuje się również świąteczne Kutno. Na tamtejszym Placu Wolności stanęła LED-owa choinka, obok której położone zostały świecące prezenty oraz sanie z reniferem. Z kolei na Placu Piłsudskiego uwagę przechodniów przykuwa fioletowa choinka z logiem miasta.

W Łęczycy świąteczne iluminacje umieszczono na placu Tadeusza Kościuszki oraz przy Urzędzie Miasta. Prócz setek kolorowych lampek, oczy odwiedzających cieszą olbrzymia czerwona bombka, a także ramka z napisem „Wesołych Świąt”, która codziennie jest miejscem dziesiątek sesji fotograficznych młodszych i starszych łęczyczan.

Skierniewice, Kutno i Łęczyca to oczywiście nie jedyne miasta w regionie, które zostały rozświetlone przez świąteczne ozdoby. Wspaniałe kolorowe atrakcje zagościły także w Zgierzu, Zduńskiej Woli, Łowiczu i Łodzi. Odwiedziny każdego z tych miast to niezwykle ciekawa propozycja (a wręcz wyzwanie!) dla wszystkich mieszkańców naszego województwa, którzy posiadają wystarczająco dużo czasu. Wyzwanie przyjęte? A zatem miłego zatapiania się w świątecznej atmosferze!

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top