Zwiększaj kompetencje pracowników swojej firmy!

Data publikacji: 19.11.2021 r.

BLOG NAGLOWEK 19 11
Zwiększaj kompetencje pracowników swojej firmy!

 

Jesteś przedsiębiorcą i chciałbyś podnieść kwalifikacje swoich pracowników? Zgłoś się do prowadzonego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości projektu Kompetencje dla sektorów. W jego ramach możesz otrzymać nawet 80 procent dofinansowania na usługi rozwojowe, którymi zostanie objęty personel Twojej firmy. Projekt Kompetencje dla Sektorów jest współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

 

Kompetencje dla sektorów – dla kogo

W naborze mogą wziąć udział małe i średnie przedsiębiorstwa, działające w takich branżach jak: budowlana, finansowa, turystyczna, IT, opieka zdrowotna i pomoc społeczna, motoryzacyjna (z uwzględnieniem elektromobilności), a także moda i innowacyjne tekstylia. Wsparciem mogą zostać również objęte duże przedsiębiorstwa, jednak tylko te z sektorów - motoryzacyjnego, IT lub mody i innowacyjnych tekstyliów.

Wysokość dofinansowania dla uczestnika projektu może wynieść do 80 procent wartości usługi rozwojowej, z której skorzysta. Pozostałe 20 procent wartości usługi pokrywa przedsiębiorstwo. Ponadto firma chcąca wziąć udział w projekcie powinna spełniać warunki uzyskania pomocy de minimis lub pomocy publicznej.

Kompetencje dla sektorów – co może zostać dofinansowane

Dotacje są przyznawane na usługi szkoleniowe, usługi doradcze i studia podyplomowe. Ilość oferowanych szkoleń jest bardzo duża, a ich tematy są oczywiście zależne od sektora,                    w ramach którego są prowadzone. Z tematyką szkoleń możesz zapoznać się w serwisie PARP, klikając tutaj.

Jak wziąć udział w projekcie

Udział w projekcie Kompetencje dla sektorów rozpoczniesz od wypełnienia formularza zgłoszeniowego dostępnego w tym miejscu. Następnie skontaktuje się z Tobą Operator, czyli jedna z instytucji, która pośredniczy w realizacji projektu. Operator przekaże Ci dokumenty rekrutacyjne. Kiedy dokumenty zostaną pozytywnie zweryfikowane, podpiszesz umowę o wsparcie. Potem pozostanie Ci już tylko wybór interesującej Cię usługi rozwojowej i wzięcie w niej udziału.  

Co ciekawe, wśród operatorów projektu znajduje się  łódzkie centrum szkoleniowe HRP Group, które realizuje dla PARP projekt w obrębie dwóch sektorów – mody i innowacyjnych tekstyliów oraz motoryzacyjnym z elementami elektromobilności. Stronę internetową HRP Group znajdziesz tutaj.

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top