Przedsiębiorco! Skorzystaj z Regionalnej Pożyczki Obrotowej!

Data publikacji: 18.11.2021 r.

BLOG NAGLOWEK 18 11
Przedsiębiorco! Skorzystaj z Regionalnej Pożyczki Obrotowej!

 

Nawet do pół miliona złotych wsparcia mogą otrzymać firmy sektora MŚP w ramach Regionalnej Pożyczki Obrotowej. Pożyczka pomoże firmom w finasowaniu kapitału obrotowego oraz wydatków stałych i bieżących. Wśród wydatków może znajdować się również podatek od towarów i usług.

Czym jest kapitał obrotowy

Nim przyjrzymy się bliżej warunkom Regionalnej Pożyczki Obrotowej, najpierw trochę teorii w postaci definicji kapitału obrotowego. Najprościej rzecz ujmując, kapitał obrotowy jest nadwyżką bieżących środków posiadanych przez firmę nad jej aktualnymi zobowiązaniami w stosunku do pracowników, polskiego systemu podatkowego, banków, czy też dostawców.

Warunki Regionalnej Pożyczki Obrotowej

Jak zostało wspomniane we wstępie do artykułu, maksymalna kwota wsparcia w ramach Regionalnej Pożyczki Obrotowej wynosi 500 tysięcy złotych. Pożyczkę można spłacać nawet 5 lat od momentu jej otrzymania, a maksymalny okres karencji w spłacie to pół roku. Ubiegający się o wsparcie przedsiębiorca musi przy tym mieć na uwadze, że łączna wartość przyznanych mu kredytów, nie może przekraczać sumy jednego miliona złotych.

Oprocentowanie pożyczki dla firm funkcjonujących na rynku od 12 miesięcy zaczyna się już od 0,84%. W przypadku młodszych firm wartość tę ustalono na 4,24%. Wysokość oprocentowania jest oczywiście zależna od zdolności kredytowej i zabezpieczeń przedsiębiorstwa. Natomiast niezależnie od tego, jak długo prowadzimy naszą firmę, instytucja udzielająca pożyczki nie pobierze od nas prowizji, ani żadnych opłat w związku z jej przyznaniem.

Instytucje pośredniczące

Instytucją, która w województwie łódzkim sprawuje pieczę nad Regionalną Pożyczką Obrotową, jest Regionalny Fundusz Rozwoju Województwa Łódzkiego. Z kolei wśród instytucji pośredniczących w udzieleniu w naszym regionie tej formy pomocy znajdują się: Fundacja Rozwoju Gminy Zelów, łódzki oddział Lubelskiej Fundacji Rozwoju, Polska Fundacja Przedsiębiorczości, Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego oraz Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości. Na ten moment wnioski pożyczkowe przyjmują dwa pierwsze z wymienionych podmiotów, a więcej informacji znajdziesz tutaj i tutaj.

Jeśli chodzi o pozostałe przywołane instytucje to warto śledzić ich strony internetowe, by być na bieżąco z ewentualnym wznowieniem przez nie naborów wniosków. Linki do stron internetowych instytucji znajdziesz poniżej:

Polska Fundacja Przedsiębiorczości

Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top