Nowe atrakcje w Poddębicach

Data publikacji: 12.11.2021 r.

BLOG NAGLOWEK 10 11 2
Nowe atrakcje w Poddębicach

 

Kilkanaście pokoi, a każdy z łazienką i klimatyzacją oraz opcjonalnym wyżywieniem, będzie składać się na nowy obiekt na turystycznej mapie Poddębic. Ten obiekt to Acodomo Apartamenty, który powstał dzięki projektowi „Rozwój usług turystycznych na terenie gminy Poddębice poprzez inwestycję w budowę infrastruktury turystycznej i uruchomienie nowych innowacyjnych usług turystycznych”. Projekt pochłonął środki w wysokości ponad 1,3 miliona złotych, z czego dofinansowanie z Funduszy Europejskich pokryło ponad 850 tysięcy złotych.

 

Choć podstawową funkcją Acodomo Apartamenty jest funkcja noclegowa, kompleks oferuje swoim gościom kilka bardzo ciekawych atrakcji i udogodnień. Uwagę najmłodszych gości hotelu z pewnością przykują zajęcia z tradycyjnego wypieku chleba oraz ul multimedialny, który pozwoli na bezpieczną obserwację z bliska życia pszczół. Acodomo Apartamenty oferuje również wypożyczalnię rowerów elektrycznych czy unikatową w skali kraju możliwość zamieszkania w autonomicznym pokoju w kształcie tuby, który znajduje się w ogrodzie. Cała przestrzeń pozbawiona jest barier architektonicznych dla osób z niepełnosprawnościami.

Poddębice od dłuższego czasu mocno inwestują w atrakcje turystyczne. Wśród wykonanych w ostatnich latach inwestycji znajdują się Park Zmysłów, rewitalizacja centrum miasta, czy ośrodek sportowy Byczyna. Za najważniejszy obiekt uchodzi jednak Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji. To właśnie ta inwestycja inspiruje w największej mierze rozwój poddębickiej bazy noclegowej i powstawanie takich miejsc jak Acodomo Apartamenty.

Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji, które zostanie otwarte wiosną 2022 roku, stanowi olbrzymią rozbudowę działających w latach 2011-2018 trzech basenów termalnych. Na terenie centrum będzie się można oddać rekreacyjnemu pluskaniu, a także szeregowi zabiegów, m.in. masażom i hydroterapii.

Władze Poddębic liczą, że miasto stanie się w najbliższym czasie marką rozpoznawalną w całej Polsce, która będzie przyciągać choćby mieszkańców Łodzi, Warszawy, Poznania i Wrocławia, ceniących sobie spokojny odpoczynek z dala od hałasu wielkich metropolii.

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top