Ulica Żywiołów oficjalnie otwarta

Data publikacji: 19.10.2021 r.

BLOG NAGLOWEK 19 10 2
Ulica żywiołów oficjalnie otwarta

 

W sobotę 18 października odbyło się uroczyste otwarcie Ulicy Żywiołów – nowej ścieżki edukacyjnej w łódzkim Centrum Nauki i Techniki EC1. Ulica Żywiołów zajmuje trzy piętra i 1,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni. Przestrzeń jest tak zaaranżowana, aby dzieci będąc w ruchu, mogły bawić się, a przy tym powiększać swoją wiedzę.

Ceremonia otwarcia poprowadzona została przez pracowników EC1, a wśród gości wydarzenia znalazł się m.in. wicemarszałek Województwa Łódzkiego Piotr Adamczyk. Najważniejszymi gośćmi wydarzenia były jednak dzieci, które jako pierwsze wypróbowały pięć stref tematycznych składających się na nowy projekt.

Strefy tematyczne nowej ekspozycji EC1 zorganizowano wokół pięciu żywiołów: ognia, powietrza, życia, wody i ziemi. Każdą ze stref opiekuje się inny żywiołak – odpowiednio Ogi, Areo, Żywek, Wodzia oraz Ziemek. Odwiedzający strefy tematyczne goście mogą poszerzać wiedzę poprzez zabawę polegającą na przeprowadzaniu własnych eksperymentów i doświadczeń, a statystują im oczywiście wspomniane żywiołaki.

Wśród atrakcji czekających na dzieci podczas odwiedzin Ulicy Żywiołów, kilka zasługuje na specjalną wzmiankę. Pierwsza to Pasaż Nauki i Pasaż Wyobraźni – miejsce warsztatów zarówno dla indywidualnych odwiedzających, jak i grup zorganizowanych. Na gości pasażów czekają zajęcia edukacyjne o tematyce ekologicznej, kreatywnej, czy też popularno-naukowej. Druga z atrakcji to Galeria żywiołów – prawdziwe królestwo zagadek, pełne iluzji optycznych i innych zaskoczeń. Z kolei Zaułek Tajemnic to limitowana atrakcja, polegająca na odnalezieniu drogi do wyjścia. A jej odnalezienie wcale nie będzie łatwe, bowiem w realizacji tego celu przyda się wyobraźnia, umiejętności matematyczne oraz spostrzegawczość.

Co ciekawe, Ulica Żywiołów była tworzona z udziałem dzieci i opiekunów. Dzięki ich sugestiom twórcy ekspozycji mogli na bieżąco wprowadzać korekty, mogąc przez to wspaniale sprostać oczekiwaniom potencjalnych użytkowników.

Wykonanie Ulicy Żywiołów kosztowało ponad 21,5 miliona złotych. Blisko 13,9 miliona złotych tej sumy stanowiło dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Strona internetowa nowej atrakcji Centrum Nauki i Techniki EC znajduje się pod następującym adresem: https://ulicazywiolow.pl/

  

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
 
Top