Środki ochrony indywidualnej dla łódzkich placówek medycznych

Data publikacji: 10.09.2021 r.

BLOG NAGLOWEK 10 09
Środki ochrony indywidualnej dla łódzkich placówek medycznych

 

Przez wzgląd na obecną sytuację w kraju, Porozumienie Łódzkie – Łódzki Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia rozpoczęło projekt, którego celem jest zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom placówek realizujących świadczenia Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej.

 

Rekrutacja podmiotów leczniczych, chcących wziąć udział w naborze do projektu, rozpoczęła się 11 sierpnia i potrwa do 30 września. Placówki, które pomyślnie przejdą rekrutację, otrzymają następujące środki ochrony indywidualnej dla swoich pracowników:

- rękawiczki nitrylowe;

- środki do dezynfekcji rąk;

- maseczki chirurgiczne;

- półmaski filtrujące: półmaski FFP2 i FFP3;

- fartuchy chirurgiczne;

- gogle ochronne;

- przyłbice;

- kombinezony barierowe.

Wsparciem mogą zostać objęte wyłącznie podmioty POZ i AOS działające w województwie łódzkim i świadczące opiekę medyczną na podstawie umowy z NFZ. O udzieleniu pomocy decydować będzie kolejność zgłoszeń, z kolei wielkość wsparcia będzie proporcjonalna do ilości udzielanych przez placówkę świadczeń.

Na opisywany projekt przeznaczone zostaną środki w wysokości blisko 8,5 miliona złotych, z czego prawie 7,2 miliona stanowić będzie dofinansowanie z Funduszy Europejskich. Więcej szczegółów na temat rekrutacji, w tym także regulamin, znaleźć można na stronie Porozumienia Łódzkiego – https://porozumienielodzkie.pl/

  

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
 
Top