Turystyka w województwie łódzkim W 2021 roku – powiat sieradzki

Data publikacji: 06.08.2021 r.

BLOG NAGLOWEK 02 08 sieradzki
Turystyka w województwie łódzkim w 2021 roku – powiat sieradzki

 

Nie ulega wątpliwości, że tegoroczne lato zapisze się w zbiorowej pamięci jako słoneczne i niezwykle upalne. Pogoda wręcz zdaje się apelować do ludzi o wypoczynek nad wodą. By zażyć odpoczynku tego rodzaju wcale nie musimy jechać nad morze. Równie dobrze, a prawdopodobnie znacznie taniej będziemy bawić się nad wodą w powiecie sieradzkim

 

Port Jachtowy Jeziorsko

Dzisiejszy odcinek naszego cotygodniowego przewodnika turystycznego po województwie łódzkim rozpoczynamy od odwiedzin Portu Jachtowego Jeziorsko w Ostrowie Warckim. Możliwości wodnych szaleństw na terenie tego obiektu są wręcz nieprzebrane. Nad Jeziorskiem popływacie zarówno w tradycyjny sposób, jak i przy użyciu przeróżnych jednostek pływających. Są to zarówno jednostki napędzane silnikami – skutery wodne i motorówki – ale także napędzane siłą mięśni kajaki i rowery wodne, czy też wykorzystujące pęd powietrza żaglówki. W Ostrowie Warckim można również… polatać! No, może nie tak dosłownie, jednak dzięki kitesurfingowi z pewnością poczujecie namiastkę sunięcia w powietrzu. Sport ten zyskuje sobie coraz większe grono sympatyków, którzy zgodnie twierdzą, że nie ma się czego bać – przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa nie czeka nas nic poza olbrzymią frajdą.

Jeziorsko w Ostrowie Warckim to nie tylko woda. Również czas na lądzie spędzicie bardzo owocnie. I nie chodzi tylko o owoce w postaci pięknych opalenizn, lecz aktywny wypoczynek na boiskach do siatkówki plażowej czy przy stołach do ping-ponga. Ponadto przed wyjazdem do Ostrowa Warckiego warto sprawdzić, czy nie czeka nas wcielenie się w rolę… kibica. Jeziorsko jest bowiem miejscem odbywania się wielu ciekawych imprez, choćby turniejów siatkówki plażowej. Ale nie tylko! Przykład? W czwarty weekend tegorocznego lipca na akwenie odbywała się pierwsza 1 runda mistrzostwa świata w skuterach wodnych!

Ulica Portowa w Sieradzu

Poczuć pełnię lata w powiecie sieradzkim można również na terenie miasta, które jest jego siedzibą. Wystarczy skorzystać z dobrodziejstw ulicy Portowej. Zwłaszcza że jej rejon przeszedł w ostatnich latach fantastyczną metamorfozę, stając się prawdziwym rajem dla mieszkańców miasta, a w szczególności rodzin z dziećmi. W obrębie Portowej działają dwa letnie baseny, plaża, boisko do siatkówki oraz pomost kajakowy.

Na inwestycje związane z Portem Jachtowym Jeziorsko oraz ulicą Portową przeznaczono w ostatnich latach dziesiątki milionów złotych. Koszt rewitalizacji rekreacyjnej ulicy Sieradza wyniósł blisko 5 milionów złotych, z czego około 3,3 miliona pokryło dofinansowanie z Funduszy Europejskich. Projekty na obszarze Ostrowa Warckiego pochłonęły natomiast środki w wysokości około 33 milionów złotych. Unijna dotacja stanowiła około 17 milionów złotych tej kwoty.

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
 
Top