Turystyka w województwie łódzkim w 2021 r. - powiat radomszczański

Data publikacji: 29.07.2021 r.

BLOG NAGLOWEK 26 07 radom
Turystyka w województwie łódzkim w 2021 r. - powiat radomszczański

 

Nie ulega wątpliwości, że tegoroczne lato zapamiętamy jako niezwykle słoneczne i upalne. Pogoda nie sprzyja przebywaniu w czterech ścianach, zachęcając do aktywności na świeżym powietrzu. Na taki stan rzeczy raczej nie narzekają mieszkańcy powiatu radomszczańskiego. Dlaczego? To proste – region może pochwalić się wieloma obiektami idealnie skrojonymi pod lato, o czym przekonacie się dzięki lekturze dzisiejszego bloga.

Szlak wodny Maluszyn-Sulejów

Maluszyn to niewielka miejscowość, która znajduje się w gminie Żytno, przy granicy województwa łódzkiego ze świętokrzyskim. W Maluszynie swój początek bierze szlak wodny, wiodący aż 80 kilometrów dalej, do Sulejowa. Pokonanie całości szlaku, ze względu na dystans, może wydawać się karkołomnym zadaniem, ale spokojnie – nawet kajakarze w średniej dyspozycji fizycznej w ciągu 5 dni poradzą sobie z trasą z racji jej przyjaznego ukształtowania. Przyjazne jest nie tylko ukształtowanie szlaku, ale także infrastruktura wokół niego. Na kajakarzy czekają stanice kajakowe, kładki, tablice informacyjne, czy mobilne punkty informacji kajakowej. Wszelkie udogodnienia wzięły się z przeprowadzonej na trasie szlaku inwestycji, która kosztowała 1,1 miliona złotych. Prawie pół miliona złotych z tej kwoty pokryło dofinansowanie z Funduszy Europejskich.

Dwór Jana Nepomucena w Żytnie

Zostajemy w gminie Żytno, przenosząc się do jej siedziby. W Żytnie mieści się dwór Jana Nepomucena, w który w ostatnich latach został poddany gruntownej renowacji. Skutkiem remontu jest powstanie wyjątkowego miejsca oferującego noclegi, a także organizację konferencji i imprez okolicznościowych. Dwór Jana Nepomucena stanowi doskonałą bazę wypadową dla osób, które postanowią spędzić parę dni w Żytnie. A warto, ponieważ Żytno to malownicze kompleksy leśne, a także cisza i błogi spokój otaczające nas ze wszystkich stron. Modernizacja dworu Jana Nepomucena pochłonęła środki w wysokości blisko 9 milionów złotych, z czego 3,5 miliona pochodziło z unijnych funduszy.

Basen Aquara w Radomsku

Na sam koniec kilka słów na temat atrakcji, która jeszcze nie otworzyła swoich podwoi, ale uczyni to już niebawem – około 20 sierpnia. Mowa o kompleksie basenowym Aquara w Radomsku. W ramach ośrodka do dyspozycji odwiedzających będą cztery baseny, w tym jeden zewnętrzny z wodnym placem zabaw, strefą dla gości oraz parkiem edukacyjnym. Ponadto goście Aquara będą mogli skorzystać z różnych rodzajów saun oraz trzech wanien do hydromasażu. Kompleks Aquara powstaje w ramach projektu „Poprawa atrakcyjności turystycznej południowej części województwa łódzkiego poprzez budowę kompleksu obiektów sportowo-rekreacyjnych w Radomsku”. Projekt pochłonął środki w wysokości ponad 26 milionów złotych, niespełna 7,5 miliona tej kwoty stanowiła dotacja z Funduszy Europejskich dla Łódzkiego.

W kolejnym odcinku naszego turystycznego przewodnika po województwie łódzkim będziemy w powiecie rawskim. Już teraz serdecznie zapraszamy do lektury, podobnie jak gorąco zachęcamy do odwiedzin ciekawych miejsc w powiecie radomszczańskim.

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
 
Top