Turystyka w województwie łódzkim w 2021 roku – powiat poddębicki

Data publikacji: 22.07.2021 r.

BLOG NAGLOWEK 21 07 2021 poddebicki
Turystyka w województwie łódzkim w 2021 roku – powiat poddębicki

 

W kolejnym odcinku przewodnika po atrakcjach turystycznych województwa łódzkiego nadeszła pora na powiat, który bez wątpienia jest jednym z najsilniejszych w naszym regionie pod kątem rekreacyjnym. Mowa oczywiście o powiecie poddębickim. Ponieważ Poddębice wraz z okolicami mają naprawdę wiele do zaoferowania, nie zwlekajmy dłużej. Zaczynajmy!

 

Termy w Uniejowie i Poddębicach

Powiat poddębicki wyciągnął szczęśliwy los na loterii warunków geologicznych. Sztuką było jednak te warunki wykorzystać, co w regionie udało się i udaje znakomicie. Okoliczne termy są bowiem znane w całym województwie łódzkim, stając się także coraz bardziej rozpoznawalnymi markami w skali ogólnopolskiej. Jako pierwsze powstały termy w Uniejowie. Odwiedzający je mogą skorzystać z niezliczonej ilości atrakcji, między innymi saun, tężni solankowej, kręgielni, parku linowego oraz rzecz jasna basenów. Skorzystanie w ciągu jednego dnia ze wszystkich obiektów działających na terenie Term Uniejów graniczy z cudem, dlatego warto rozważyć opcję zatrzymania się w Uniejowie na kilka dni. Zwłaszcza że w sąsiedztwie geotermalnego kompleksu na gości oczekuje 6 ośrodków noclegowych.

Drugiemu z geotermalnych kompleksów – ulokowanemu w Poddębicach – szyki nieco pokrzyżowała pandemia COVID-19. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. Termy Poddębice mają otworzyć swoje podwoje wiosną 2022 roku i będą stanowić olbrzymią rozbudowę działających w latach 2011-2018 trzech basenów termalnych. Serce nowego kompleksu stanowić będzie podzielone na dwie strefy – krytą i otwartą – Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji. Jego nazwa nie jest oczywiście przypadkowa. Prócz rekreacyjnego pluskania, w Centrum będzie się można bowiem oddać hydroterapii, haloterapii oraz masażom.

Na inwestycję w Poddębicach przeznaczono środki w wysokości blisko 90 milionów złotych. Niemal 42 miliony z tej kwoty stanowi dofinansowanie z Funduszy Europejskich.

ZOO Safari w Borysewie

W odległości 15 kilometrów od Uniejowa, a 40 od Poddębic znajduje się wieś Borysew. Ta niewielka miejscowość od 2008 roku zyskuje sobie coraz większy rozgłos. Nie tylko w regionie, ale i w całej Polsce. Wszystko za sprawą ZOO Safari. Jego nazwa nie jest przypadkowa –  szczególną uwagę na obszarze ogrodu przykuwają bowiem zwierzęta afrykańskie – między innymi żyrafy siatkowane, pumy, serwale czy białe lwy afrykańskie. Co ciekawe ostatni z wymienionych gatunków jest w Borysewie z powodzeniem rozmnażany – ZOO Safari jest pierwszym miejscem w Polsce i jednym z nielicznych w Europie, gdzie udaje się przeprowadzać ten skomplikowany proces. Jednak na terenie ogrodu można podziwiać nie tylko zwierzęta z Czarnego Lądu, ale i ze wszystkich kontynentów, prócz Antarktydy.

Port jachtowy w Wylazłowie

W Wylazłowie w poddębickiej gminie Pęczniew zrealizowany został projekt pod nazwą „Zagospodarowanie turystyczne rzeki Warty oraz Zbiornika Jeziorsko – budowa portu jachtowego wraz z zapleczem i przyłączami w Wylazłowie”. Port otwarto w czerwcu 2020 roku. W ramach projektu pogłębiono zatokę, umocniono nabrzeże i zbudowano trzy pływające pomosty. Koszt prac wyniósł blisko 6,8 miliona złotych, z czego ponad 4,2 miliona pokryła unijna dotacja.

Tegoroczne lato ze swoimi upałami zdaje się być stworzone do odpoczynku w powiecie poddębickim, prawda? A w następnym odcinku udowodnimy, że i powiat radomszczański posiada ciekawą ofertę rekreacyjną.

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
 
Top