Sport to zdrowie – zajęcia sportowe wśród młodzieży z województwa łódzkiego

Data publikacji: 15.06.2021 r.

BLOG NAGLOWEK 08 06 sport
Sport to zdrowie – zajęcia sportowe wśród młodzieży
z województwa łódzkiego

 

Jedną z najbardziej widocznych zmian ostatnich lat w krajobrazie naszego kraju są nowe obiekty sportowe. Większość z nich nie mogłaby powstać, gdyby nie dotacje pochodzące z Unii Europejskiej. Macie wątpliwości? Po przeczytaniu naszego artykułu z pewnością się ich pozbędziecie!

 

Sport w Łowiczu

Jedną z największych inwestycji ostatnich lat w naszym regionie była realizacja projektu „Renowacja zespołu dawnej Kolegiaty Prymasowskiej w Łowiczu – najcenniejszego skarbu Ziemi Łowickiej wraz z utworzeniem kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego w parku Błonie”. Nazwa projektu być może nie brzmi specjalnie sportowo, ale dzięki jego wykonaniu młodzi (starsi zresztą też) łowiczanie otrzymali wspaniałe możliwości do uprawiania sportu. Do dyspozycji mieszkańców są ścieżki rowerowe, boiska sportowe, a także skatepark.

Inwestycja przeprowadzona w centrum Łowicza pochłonęła ponad 31 milionów złotych, z czego niemal 22,3 miliona pokryła dotacja z Funduszy Europejskich.

Sport w powiecie sieradzkim

A gdzie wypoczywać aktywnie w powiecie sieradzkim? Nad Portem Jachtowym Jeziorsko w Ostrowie Warckim. Możliwości rekreacji w tym miejscu są wręcz nieprzebrane – możemy tutaj uprawiać sporty wodne, pograć w siatkówkę plażową, ping-ponga, czy poćwiczyć na plenerowej siłowni.

Budowa Portu Jachtowego Jeziorsko pochłonęła blisko 5 milionów złotych, z czego nieco ponad 3,2 miliona pokryła dotacja z Funduszy Europejskich.

Sport w powiecie radomszczańskim

Z okolic Sieradza przenosimy się w okolice Radomska. A konkretnie do Maluszyna, gdzie na miłośników kajakarstwa czeka nie lada gratka – początek szlaku wodnego wiodącego Pilicą, kończącego się w Sulejowie. Szlak liczy aż 80 kilometrów, a jego pokonanie zajmuje średnio 5 dni. Wyzwanie przyjęte?

Utworzenie szlaku wodnego Maluszyn-Sulejów pochłonęło ponad 1,1 miliona złotych. Blisko pół miliona tej kwoty pokryła dotacja z Funduszy Europejskich. W ramach projektu utworzono między innymi centrum promocji kajakarstwa, a także mobilne punkty informacji kajakarskiej.  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
 
Top