Innowacje, które diametralnie zmieniły małe miejscowości i wsie w województwie łódzkim – część II.

Data publikacji: 01.06.2021 r.

BLOG NAGLOWEK 20 05 2021
Innowacje, które diametralnie zmieniły małe miejscowości i wsie w województwie łódzkim - część II.

 

W pierwszym odcinku naszego przewodnika po innowacjach, które diametralnie zmieniły wsie w Łódzkiem, omówiliśmy między innymi budowę systemów kanalizacji sanitarnej w wielu miejscach naszego województwa. W dzisiejszej, drugiej odsłonie przewodnika, skupimy się na działaniach, które pozwoliły tysiącom mieszkańców uzyskać dostęp do kształcenia i edukacji.

 

PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE W UJEŹDZIE

Fundusze Europejskie w znacznym stopniu przyczyniły się do budowy i otwarcia przedszkola samorządowego w Ujeździe w powiecie tomaszowskim. W styczniu 2018 roku na działce za tamtejszym Orlikiem rozpoczęły się prace budowlane i już we wrześniu 2019 mury przedszkola przywitały 175 przedszkolaków. Koszt inwestycji wyniósł ponad 9,5 miliona złotych, z czego Fundusze Europejskie pokryły blisko 5,5 miliona.

„RÓWNAMY W GÓRĘ” – PROGRAM W GMINIE NIEBORÓW

Sześć szkół podstawowych mieszczących się na terenie gminy Nieborów zostało objętych programem „Równamy w górę”. Program zakłada poprawę warunków kształcenia w objętych nim placówkach, między innymi dzięki udziałowi zatrudnionych nauczycieli w kursach i szkoleniach, zakupowi do szkół nowoczesnych narzędzi i pomocy edukacyjnych, a także organizacji dodatkowych zajęć pozalekcyjnych. Dofinansowanie na projekt z Unii Europejskiej wyniosło niemal 1,1 miliona złotych, a całkowita wartość projektu to prawie 1,3 miliona złotych.

ZESPÓŁ SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO W ZDUŃSKIEJ DĄBROWIE

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. J. Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie to kolejna placówka objęta wsparciem Funduszy Europejskiej. Dzięki unijnemu wsparciu dziewięciu nauczycieli zatrudnionych w szkole weźmie udział w szkoleniach stażach, które podniosą ich kwalifikacje zawodowe. Ponadto doposażone zostaną szkolne pracownie oraz zmodyfikowany zostanie program nauczania prowadzonego w szkole kształcenia w zawodach technik rolnik, technik architektury krajobrazu, technik weterynarii. Dzięki zmianom wzrośnie konkurencyjność absolwentów szkoły na rynku pracy. Wartość projektu realizowanego w Zduńskiej Dąbrowie wynosi ponad 1,6 miliona złotych, z czego nieco powyżej 1,4 miliona pochodzi z Funduszy Europejskich.

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 
Top