Dofinansowanie – od czego zacząć

Data publikacji: 27.04.2021 r.

BLOG 27 04 2021 dofinansowania
Dofinansowanie – od czego zacząć

 

Obecność Polski w Unii Europejskiej stworzyła olbrzymie możliwości rozwoju dla przedsiębiorców oraz dla kandydatów na przedsiębiorców. Dzięki Funduszom Europejskim można uczynić swoją firmę bardziej innowacyjną, a także wcielić w życie swój pomysł na biznes. Pomoc często ma charakter bezzwrotnych pożyczek! Jak ubiegać się o pieniądze z Funduszy Europejskich? Jakie są aktualne programy, dzięki którym istnieje możliwość uzyskania dotacji przez osoby mieszkające w województwie łódzkim? Odpowiedzi poniżej.

Trzy podstawowe rodzaje wsparcia
Dotacje pochodzące z Funduszy Europejskich dzielą się na trzy podstawowe rodzaje wsparcia:
- wsparcie dla osób poniżej 30 lat;
- wsparcie dla osób powyżej 30 lat;
- wsparcie na badania i rozwój dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Jak sprawdzić czy mogę ubiegać się o dofinansowanie?
Wyszukiwarka Dotacji jest prostym w obsłudze narzędziem, które w ciągu kilku sekund umożliwia zainteresowanej osobie sprawdzenie aktualnych opcji na dofinansowanie własnej firmy. Wystarczy odwiedzić stronę internetową
https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/wyszukiwarka i wybrać odpowiedni rodzaj wsparcia. Na kolejnej podstronie naszym oczom ukaże się rozwijana lista – należy wybrać z niej województwo łódzkie i… Gotowe! Świat projektów z aktywną rekrutacją staje przed nami otworem.

Co dalej?
Po kliknięciu w przycisk „rozwiń”, znajdujący się pod wstępem do każdego z aktualnych projektów, przeczytamy ogłoszenie z podstawowymi informacjami na temat danego projektu. Dowiemy się dla kogo przeznaczony jest konkretny program, na co można uzyskać wsparcie oraz jaka instytucja prowadzi nabór. Większość ogłoszeń zawiera również link prowadzący do strony z większą ilością szczegółów.

A może potrzebna konsultacja z ekspertem?
Temat Funduszy Europejskich nie jest, pisząc kolokwialnie, żadną czarną magią. Jednak liczba możliwych opcji wsparcia może przytłoczyć osobę, która postanowi sięgnąć po dotację pierwszy raz. W takiej sytuacji warto udać się do Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Eksperci PIFE całkowicie za darmo rozwiewają wszelkie wątpliwości związane z możliwymi opcjami wsparcia.
Pod adresem https://rpo.lodzkie.pl/punkty-informacyjne można znaleźć punkty PIFE w województwie łódzkim.

Życzymy owocnych rekrutacji!

 

Aktualnych informacji szukajcie na stronie i na Facebook’u Zmieniamy Łódzkie!

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top