Ty też możesz zostać RegioStar!

Data publikacji: 02.04.2021 r.

02042021
Już po raz czternasty Komisja Europejska ogłosiła konkurs na najlepsze inicjatywy realizowane
ze wsparciem Funduszy Europejskich.

Co roku do rywalizacji są zgłaszane najciekawsze projekty z Unii Europejskiej, a konkurs cieszy się coraz większą popularnością. Jeśli realizujesz lub zrealizowałeś projekt z dofinansowaniem unijnym to możesz sięgnąć po nagrodę RegioStars 2021! Właśnie trwa nabór do kolejnej edycji konkursu. Sprawdź, dlaczego warto wziąć w nim udział.

Kategorie konkursowe

Tegoroczna edycja konkursu REGIOSTARS jest poświęcona pięciu obszarom uznawanym za kluczowe z punktu widzenia unijnej polityki regionalnej:

  • INTELIGENTNA Europa: zwiększenie konkurencyjności lokalnych przedsiębiorstw w środowisku cyfrowym.
  • ZIELONA Europa: ekologiczne i odporne społeczności w obszarach miejskich i wiejskich.
  • SPRAWIEDLIWA Europa: wspieranie włączenia społecznego i przeciwdziałania dyskryminacji.
  • ZURBANIZOWANA Europa: promowanie ekologicznych, zrównoważonych i opartych na obiegu zamkniętym systemów żywnościowych w miejskich obszarach funkcjonalnych.
  • TEMAT ROKU: zwiększanie mobilności ekologicznej w regionach – Europejski Rok Kolei 2021.

Jury złożone z czołowych przedstawicieli środowisk akademickich w poszczególnych dziedzinach oceni zgłoszone projekty i wyłoni zwycięzców. Komisja Europejska daje też głos wszystkim obywatelom Unii Europejskiej – każdy z nas może zagłosować na wybrany projekt za pośrednictwem Internetu. W ten sposób zostanie wyłoniony zdobywca nagrody publiczności.

Dlaczego warto?

Finaliści konkursu zostaną zaproszeni do udziału w sesjach szkoleniowych na temat komunikacji w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast, który odbędzie się w październiku. Uroczysta ceremonia, podczas której zostaną wręczone nagrody w pięciu kategoriach tematycznych i nagroda publiczności, będzie miała miejsce w grudniu w Dubrowniku (Chorwacja). Zwycięzcy w pięciu kategoriach otrzymają również płatne partnerstwo medialne warte 5 tys. euro. Oznacza to, że jeśli Twój projekt znajdzie się w gronie zakwalifikowanych, usłyszy o nim cała Unia Europejska. Czy można wymarzyć sobie lepszą promocję?

Jak się zgłosić do konkursu?

Poradnik dla uczestników zawiera wszystkie niezbędne informacje i wskazówki, dzięki którym właśnie Twój projekt może zwyciężyć. Poradnik zawiera nie tylko szczegółowy opis tegorocznych kategorii konkursowych oraz kryteriów kwalifikowalności i przyznawania nagród, ale również praktyczne wskazówki, które pomogą przejść przez wszystkie etapy konkursu.
Aplikacja przebiega w formie on-line, a zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem platformy do 9 maja 2021 r.

 

Aktualnych informacji szukajcie na stronie i na Facebook’u Zmieniamy Łódzkie!

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top