Komisja Europejska i Województwo Łódzkie wciąż solidarni w działaniu!

Data publikacji: 19.03.2021 r.

19032021
Minął rok od ogłoszenia...

...przez Światową Orgnizację Zdrowia stanu epidemii spowodowanej rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2.

 

Ten trudny czas dał się nam wszystkim we znaki. Musieliśmy nauczyć się żyć w nowej, pełnej ograniczeń rzeczywistości. Z drugiej strony, sytuacja kryzysowa pokazała, że dzięki dobrej współpracy między instytucjami zarządzającymi Funduszami Europejskimi – Komisją Europejską i Zarządem Województwa Łódzkiego – można przeciwdziałać negatywnym skutkom koronawirusa w regionie łódzkim.

 

Wsparcie dla placówek ochrony zdrowia

Dzięki zmianom dokonanym w dokumentach programowych można było ogłosić konkursy i realizować projekty dedykowane zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa łódzkiego. W ten sposób do placówek ochrony zdrowia trafią m.in.:

  • nowoczesne karetki,
  • aparatura medyczna,
  • środki ochrony osobistej dla medyków,
  • niezbędne wyposażenie.

W sumie placówki ochrony zdrowia zostaną wsparte kwotą ponad 117 mln zł, a środki pochodzą z budżetu unijnego i samorządu województwa łódzkiego!

Beneficjent Funduszy Europejskich dołączył do walki z koronawirusem

Na początku marca br. spółka Mabion z Konstantynowa Łódzkiego ogłosiła zawarcie umowy z amerykańską firmą Novavax na transfer technologii i próby techniczne dotyczące produkcji antygenu kandydata na szczepionkę na Covid-19. Mabion i Novavax, dokonają transferu technologii produkcji antygenu do NVX-CoV2373. Następnie Mabion przeprowadzi próby techniczne procesu w skali komercyjnej. Przewidywany czas realizacji procesu transferu technologii to pierwsza połowa 2021 r. Pomyślne zakończenie prób technicznych otworzy firmie Mabion drogę do włączenia się w łańcuch produkcyjny Novavax w zakresie komercyjnego wytwarzania substancji czynnej w procesie produkcji kandydata na adjuwantową szczepionkę na bazie białka. Czekamy na efekty tej współpracy!

Aktualnych informacji szukajcie na stronie i na Facebook’u Zmieniamy Łódzkie!

 

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top