Fundusze Europejskie dla naszego województwa w nowej perspektywie

Data publikacji: 29.01.2021 r.

29012021
I Ty możesz mieć wpływ na to jak będzie rozwijał się nasz region

 

Ruszyły konsultacje projektu Umowy Partnerstwa

czyli dokumentu określającego główne kierunki wykorzystania środków unijnych w ciągu najbliższych siedmiu lat. Ponieważ Polska jest największym beneficjentem i ma do rozdysponowania aż 76 mld euro w ramach unijnej polityki spójności oraz Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji, warto mieć wpływ na wydatkowanie tych środków i wziąć udział w konsultacjach online organizowanych przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

To bardzo ważne przedsięwzięcie

podczas którego przestawiony zostanie podział finansowy Funduszy Europejskich, wspierających łącznie z środkami krajowymi takie dziedziny jak: innowacje, przedsiębiorczość, cyfryzacja, infrastruktura, ochrona środowiska, energetyka, zdrowie, edukacja, sprawy społeczne, a także odbudowa gospodarki po epidemii.

Warto zaznaczyć, że pieniądze unijne, które udało się wynegocjować dla naszego kraju na lipcowym szczycie Rady Europejskiej, stanowią największą pulę w historii. Podobnie, jak w obecnym okresie programowania, alokacja dla Polski zostanie rozdysponowana w ramach Programów Krajowych (60%) i Programów Regionalnych (40%) wdrażanych przez poszczególne województwa.

Jak to będzie wyglądało?

W spotkaniach będą uczestniczyć przedstawiciele Ministerstwa, poszczególnych regionów, partnerzy społeczni i gospodarczy oraz wszyscy, którzy chcą mieć swój udział w dyskusji nad nową perspektywą finansową, jej kształtem i wielkością środków finansowych przyznawanych na poszczególne cele.
Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną, konsultację są organizowane w formule online.

Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2027

Informacje dotyczącą naszego regionu i Programu w ramach którego będą dystrybuowane środki unijne 2021-2027, a jest ich sporo bo aż 1,631 mld euro, zostaną omówione 10 lutego w godz. w 11:00-14:00. Aby wziąć udział w wydarzeniu, zarejestruj się już dzisiaj na stronie Ministerstwa.

Twój głos jest ważny

Uwagi do Umowy Partnerstwa w formie pisemnej można zgłaszać za pomocą formularza zgłoszeniowego do 22 lutego.

Dokument jest dostępny na Portalu Funduszy Europejskich.

 

Potrzebujesz więcej informacji? Śledź naszą stronę internetową.

 

Zmieniamy Łódzkie z Funduszami Europejskimi.

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 

 
Top