Do Polski trafi ponad 62 mln szczepionek przeciw Covid-19

Data publikacji: 11.12.2020 r.
Do Polski trafi ponad 62 mln szczepionek przeciw Covid-19

11122020
Do Polski trafi ponad 62 mln szczepionek przeciw Covid-19!

Szczepionka przeciw Covid-19 może uratować życie milionów ludzi na całym świecie. Opracowanie systemu szczepień jest kluczowym planem w walce z wirusem. Skuteczne wdrożenie programu szczepień jest szansą na powrót do normalności.

Polska zamówiła kilkadziesiąt milionów szczepionek w ramach porozumienia Unii Europejskiej o ustanowieniu wspólnego mechanizmu zakupów szczepionek z wyprzedzeniem. O liczbie dystrybuowanych w danym kraju szczepionek decyduje liczba ich mieszkańców.

Skuteczny system szczepień musi być bezpieczny i spełniać rygorystyczne normy dystrybucji, a także bardzo specyficzne wymogi producentów szczepionek w zakresie ich przechowywania.

Beneficjent RPO WŁ oferuje wsparcie

Bionanopark może być miejscem, gdzie przechowywane będą szczepionki na COVID-19. Przypominamy, że obiekt powstał przy wsparciu środków z Unii Europejskiej, których wartość przekroczyła 100 ml zł i stanowi ważne centrum naukowo- technologiczne, które dysponuje specjalnymi lodówkami (umożliwiającymi przechowywanie produktów do temperatury -120 stopni Celsjusza).

Urządzenia mogą pomieścić kilkanaście tysięcy szczepionek, posiadają certyfikaty bezpieczeństwa i są wyposażone w awaryjne zasilanie. Dodatkowo, Bionanopark dysponuje infrastrukturą umożliwiającą organizację i sprawne przeprowadzanie szczepień.

Beneficjent RPO WŁ włączył się w walkę z Covid-19 już w maju, udostępniając swój sprzęt na potrzeby przeprowadzania badań diagnostycznych.

Chętnych do pomocy nie brakuje

Firma Adamed – beneficjent środków RPO WŁ także od początku pandemii aktywnie wspiera mieszkańców w Łódzkiem. W grudniu br. firma jako 1 na świecie zorganizowała międzynarodową konferencję on-line poświęconą leczeniu Covid-19. Dzięki tej inicjatywie eksperci z różnych krajów mogli wymienić się cennymi doświadczeniami, co przyczyni się do bliższego poznania wirusa i tym samym jego zwalczenia.

Transmisja z tego wydarzenia dostępna jest na stronie internetowej Adamedunited.

Źródło:
Narodowy Program Szczepień
http://bionanopark.pl/o-nas/
https://www.adamed.com/

 

Zmieniamy Łódzkie z Funduszami Europejskimi.

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 

 
Top