Fundusze Europejskie na ratunek MŚP

Data publikacji: 27.11.2020 r.

Zdjęcie z bloga z dnia 27 listopada 2020 roku
Fundusze Europejskie na ratunek MŚP

Do tej pory ze środków unijnych przeznaczono ok. 14,6 mld zł na walkę z negatywnymi skutkami gospodarczymi wywołanymi pandemią, a część z nich została skierowana na pomoc dla MŚP. Przedsiębiorcy, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji, mogą otrzymać wsparcie finansowe przyznawane w ramach Programów Krajowych i Regionalnych.

UNIJNE POŻYCZKI PŁYNNOŚCIOWE

 

Jedną z form wsparcia polskich firm są pożyczki płynnościowe, o które mogą ubiegać się także przedsiębiorcy z Łódzkiego. Krajowy Program Operacyjny Inteligentny Rozwój oferuje nieoprocentowane wsparcie dla MŚP na utrzymanie bieżącej działalności i zachowanie płynności finansowej.

O wsparcie firmy mogą ubiegać się do 30 czerwca 2021 r.

Wnioski należy składać w instytucjach współpracujących z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

Więcej na ten temat i o warunkach przyznawanych pożyczek płynnościowych przeczytacie na stronie Ministerstwa: Pożyczki płynnościowe - Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (poir.gov.pl).

 

FUNDUSZOWY PAKIET ANTYWIRUSOWY

 

Warto zaznaczyć, że pomoc unijna została przekazana także m.in. na dopłaty do wynagrodzeń pracowników. Na ten cel przeznaczono łącznie ponad 2 mld złotych. Dzięki temu uratowano ok. pół miliona miejsc pracy w Polsce.

 

 

ŚRODKI Z RPO WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO DLA MŚP

 

Konkurs na wsparcie przedsiębiorców negatywnie dotkniętych skutkami epidemii COVID-19 z RPO WŁ stał się odpowiedzią na trudną sytuację MŚP w naszym regionie.

Zarząd Województwa Łódzkiego przeznaczył ponad 141 mln zł z Funduszy Europejskich dla firm na przeprofilowanie swojej działalności lub zmianę branży, w której działają. Dzięki takiej formie wsparcie przedsiębiorcy utrzymają swoją działalność, a tym samym wielu mieszkańców zachowa miejsca pracy w województwie łódzkim.

Poziom dofinansowania jednego projektu wynosi 85%, a maksymalna kwota to 1 mln zł. W konkursie wyłoniono 201 projektów o wartości dofinansowania 141 269 266,27 zł.

 

 

Potrzebujesz więcej informacji? Śledź naszą stronę internetową.

 

Zmieniamy Łódzkie z Funduszami Europejskimi.

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 

 
Top