Łódzkie i UE solidarni w działaniu

Data publikacji: 06.11.2020 r.

06112020
Kolejne sprzęty trafiają do szpitali w Łódzkiem

Zarząd Województwa Łódzkiego dzięki Funduszom Europejskim podejmuje kolejne działania w walce z pandemią.

W ramach unijnego projektu realizowanego przez Województwo Łódzkie do szpitali w regionie trafiły już m.in. nowoczesne ambulanse do ratowania ludzkiego życia.

Łącznie prawie 110 milionów złotych zostało przeznaczonych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na zakup wyposażenia medycznego mającego zapobiegać, przeciwdziałać i zwalczać COVID – 19 w naszym regionie.

Biorąc pod uwagę aktualną sytuację w kraju i województwie, a także w związku z ogromnym zapotrzebowaniem na sprzęty medyczne, w tym tygodniu do szpitali w Łódzkiem trafiają innowacyjne łóżka do intensywnej terapii.

Pierwsza tura została dostarczona do placówek w Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim, Bełchatowie, Skierniewicach i Sieradzu.
Kolejne sprzęty zasilą szpitale w najbliższym czasie.

Łącznie do podmiotów medycznych trafi 86 innowacyjnych łóżek do intensywnej terapii służących najbardziej potrzebującym pacjentom oraz zwiększających komfort pracy personelowi medycznemu oddziałów intensywnej terapii OIOM.

Nowoczesny sprzęt pomaga w opiece nad pacjentem

Łóżka zakupione przez Zarząd Województwa Łódzkiego z Funduszy Europejskich to znaczne ułatwienie na oddziałach intensywnej terapii.

Konstrukcja łóżek pozwala na zmianę pozycji pacjentów, dokładne ważenie oraz wspiera diagnostykę, a także właściwy dobór leków.
Łóżka są funkcjonalne i co jest ogromnie istotne, pozwalają zmniejszyć nacisk na pewne obszary płuc pacjenta, aby ułatwić mu oddychanie.

Dodatkowe zalety łóżek to możliwość czyszczenia maszynowego, dzięki czemu są bardziej higieniczne. Charakteryzują się większą elastycznością oraz bezpieczeństwem - dzięki segmentowym barierkom bocznym, które zapewniają chorym większą mobilność.
Koszt jednego łóżka wynosi blisko 30 tys. zł.

Wyposażenie i sprzęty medyczne kupione w ramach projektu unijnego mają ogromne znaczenie w leczeniu chorych na COVID 19, a także zwiększają bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego dzielnie walczącego o życie mieszkańców naszego regionu.

 

Potrzebujesz więcej informacji? Śledź naszą stronę internetową.

Zmieniamy Łódzkie z Funduszami Europejskimi.

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 

 
Top