Beneficjent naszego Programu Regionalnego zwyciężył w ogólnopolskim konkursie

Data publikacji: 30.10.2020 r.

30102020
Beneficjent naszego Programu Regionalnego zwyciężył w ogólnopolskim konkursie!

Projekt rewitalizacji kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP i budynków kolegium pojezuickiego zajął pierwsze miejsce w kategorii: Obiekty Zabytkowe oraz w głosowaniu internetowym w prestiżowym konkursie Modernizacja Roku 2019 i Budowa XXI.

Obiekty, które liczą blisko czterysta lat gruntownie wyremontowano i przebudowano. Wymieniono tynki, założono nowe instalacje, zabytkowe ołtarze oraz organy poddano konserwacji. Dodatkowo utworzono muzeum parafialne, udostępniono do zwiedzania krypty w podziemiach kościoła, zaś w nieużywanych wcześniej pomieszczeniach poddasza i piwnic powstało Centrum Spotkań i Dialogu.
A to wszystko dzięki środkom z Programu Regionalnego!

Ogromne wyróżnienie

Modernizacja Roku 2019 i Budowa XXI to największy konkurs z dziedziny inwestycji w Polsce, do którego zgłoszono ponad 700 projektów zakończonych w 2019 roku. W ścisłej czołówce znalazło się 40 projektów, spośród których 10 zajęło 1 miejsce w 10 różnych kategoriach.

Podwójne zwycięstwo

Nasz beneficjent zwyciężył w kategorii: Obiekty Zabytkowe. Dodatkowo, projekt rewitalizacji obiektów parafialnych z Rawy Mazowieckiej otrzymał także pierwsze miejsce w internetowym głosowaniu, które było niezależne
od głosów jury.

Zachęcamy do wirtualnego spaceru po tym niezwykłym projekcie powstałym przy wsparciu UE!

 

Potrzebujesz więcej informacji? Śledź naszą stronę internetową.

Zmieniamy Łódzkie z Funduszami Europejskimi.

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 

 
Top