Nowoczesne karetki dla Łódzkiego!

Data publikacji: 30.07.2020 r.

zdjęcie tytułowe z bloga z dnia 31.07.2020 roku
NOWOCZESNE KARETKI DLA ŁÓDZKIEGO.

W związku z pandemią koronawirusa, Zarząd Województwa Łódzkiego pozyskał środki z Unii Europejskiej na realizację działań związanych z zapobieganiem oraz zwalczaniem na terenie województwa łódzkiego zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

 

NA CZY POLEGA PROJEKT?

Inwestycja opiera się na zakupie środków transportu, wyrobów medycznych i wyposażenia, które mają zapobiegać, przeciwdziałać i zwalczać COVID-19. W sumie prawie 110 milionów złotych trafia z unijnego projektu do szpitali w naszym regionie na zakup wyposażenia medycznego.

A wszystko po to, aby zapewnić personelowi medycznemu jak najlepsze warunki i środki do ratowania zdrowia oraz życia mieszkańców województwa łódzkiego, zwłaszcza zakażonym wirusem SARS-CoV-2.

 

POZNAJ SZCZEGÓŁY

W ramach projektu, Zarząd Województwa Łódzkiego przeznacza środki z Unii Europejskiej w wysokości ponad 20 milionów złotych na zakup 34 innowacyjnych ambulansów. Warto zaznaczyć, że rozwiązania zastosowane w karetkach to innowacja w Polsce. Ambulanse są wyposażone w monitor-defibrylator, który umożliwia sprawne kontrolowanie stanu pacjentów i dostosowywanie akcji reanimacyjnej. Dodatkową aparaturę stanowi supermonitor, który pozwala na bieżący monitoring EKG i skuteczność prowadzonych uciśnięć klatki piersiowej w przypadku zatrzymania krążenia. W ambulansach zastosowano szerokoimpulsowy prąd stymulacji, dzięki któremu pacjenci odczuwają znacznie mniejszy ból w trakcie przeprowadzania stymulacji serca. Urządzenia w karetkach posiadają takie tryby pracy, które są dostosowane do reanimacji dzieci oraz noworodków. Karetki będą wyposażone w nowoczesne respiratory, fotele z gąsienicami oraz inne udogodnienia, które w efekcie przyczynią się do zmniejszenia ryzyka przy zagrożeniu wirusem SARS-CoV-2.

Trzydzieści cztery karetki zakupione w ramach projektu unijnego wspomoże państwowy system ratownictwa medycznego dzięki unowocześnieniu Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego, której zasięg działania obejmuje całe Województwo Łódzkie. Zakupione karetki niebawem będą do dyspozycji służb medycznych. Ponadto, dotację przeznaczono także na zakup m.in. maseczek, przyłbic, ochronnych kombinezonów, rękawic, odzieży jednorazowej (w tym specjalnej do przeprowadzania operacji), kardiomonitorów z kapnografem, pulsoksymetrów, respiratorów stacjonarnych i transportowych.

 

Łódzkie i Unia Europejska solidarni w działaniu zwalczają zagrożenie związane z SARS-CoV-2.

 

Zmieniamy Łódzkie z Funduszami Europejskimi.

 

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 

 
Top