Łódzkie turystyczne

Data publikacji: 17.07.2020 r.

zdjęcie tytułowe do bloga z dnia 17.07.2020 roku
Łódzkie turystyczne!

Wakacje w pełni. W tym roku wiążą się z licznymi ograniczeniami wynikającymi z epidemii, jednak nie musi to oznaczać nudy. Dla ciekawych naszego województwa mamy propozycję aktywnego wypoczynku.

 

SPŁYWY KAJAKOWE PO PILICY

W samym centrum Polski płynie rzeka Pilica. Choć niepozorna, stwarza ogromne możliwości. Na przestrzeni lat rozwijana była przybrzeżna infrastruktura i w rezultacie powstał imponujący kompleks turystyczny. Niewątpliwie atrakcją w okolicy są spływy kajakowe po Pilicy. Spływ zaczyna się w świeżo zrewitalizowanej z Funduszy Europejskich przystani w Tomaszowie Mazowieckim i zmierza m. in. przez Spałę w kierunku Inowłodza. Po drodze podziwiać można malowniczy krajobraz doliny rzeki Pilicy. Na trasie umiejscowionych jest wiele miejsc idealnych wprost na piknik. Każdy poczuje się niczym w bajce, płynąc przez spalskie lasy. Podczas spływu można również zwiedzić zamek Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu, którego historia sięga XIV w.

 

SPACER PO TOMASZOWIE MAZOWIECKIM I POBLISKICH NIEBIESKICH ŹRÓDŁACH

Jest to przepiękny rezerwat przyrody, w którym – jak sama nazwa wskazuje – podziwiać można kompleks wodny o niespotykanej w Polsce barwie wody. Warto również zajrzeć do Skansenu Rzeki Pilicy – jest to pierwsze w Polsce muzeum na wolnym powietrzu, poświęcone w całości rzece. W okolicy znajduje się również podziemna trasa turystyczna, czyli Groty Nagórzyckie, będące pozostałością po kopalni kwarcu.

 

 

WYCIECZKI ROWEROWE PO SPALE I OKOLICACH

Fani przejażdżek rowerowych również nie będą rozczarowani. Można poznać Spałę, korzystając ze ścieżek rowerowych, które stanowią część kompleksu pieszo-rowerowego między Tomaszowem Mazowieckim a Spałą.

 

 

ZALEW SULEJOWSKI

Rozwiązanie idealne zarówno dla leniuchów, jak i osób spragnionych sportów wodnych, takich jak: żeglarstwo, kajakarstwo czy windsurfing. Bez wątpienia województwo łódzkie ma wiele do zaoferowania – każdy znajdzie coś dla siebie. Realizacja wszystkich tych projektów nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie ze stroni Unii Europejskiej, które wyniosło ponad 40 mln zł.

Zmieniamy Łódzkie z Funduszami Europejskimi.

 

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 

 
Top