Turystyka - to się opłaca!

Data publikacji: 08.05.2020 r.

1 Fota tytulowa kor
Turystyka - to się opłaca!

Ostatnie lata były okresem dobrej koniunktury sektora turystycznego nie tylko w województwie łódzkim, ale także w całym kraju. Odkrywanie uroków naszych rodzimych atrakcji turystycznych chwilowo przerwała pandemia wirusa SARS-CoV-2. Od 4 maja br. została wznowiona działalność hoteli i miejsc noclegowych na terenie Polski (z uwzględnieniem ograniczeń sanitarnych) i jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej aż 30 % Polaków w ciągu najbliższych kilku tygodni planuje wyjazd turystyczno-wypoczynkowy z przynajmniej jednym noclegiem. To dobry prognostyk dla branży i szansa na dalszy rozwój. Planując wyjazdy za cel podróży małych i dużych warto obrać atrakcje województwa łódzkiego oraz skorzystać z oferty beneficjentów Programu Regionalnego. Nasze propozycje:

 

Hotel podklasztorze w sulejowie

Hotel znajduje się w XII-wiecznym Opactwie Cystersów w Dolinie Rzeki Pilicy. Obiekt jest jednym z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich w Europie.
Z unijnej dotacji w hotelu zmodernizowano i wyposażono: nowoczesną strefę SPA & Wellness, poddasze w celu stworzenia innowacyjnej oferty edukacyjnej, konferencyjnej oraz integracyjnej, przestrzeń restauracyjną w celu stworzenia nowej oferty turystyki kulinarnej oraz pokoje hotelowe. Ponadto, obiekt dostosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

razem

Źródło: https://hotelpodklasztorze.pl/

Hotel termalny w uniejowie

Hotel jest umiejscowiony nad rzeką Wartą w pobliżu Term Uniejów i Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich. Doskonała lokalizacja oraz bliskość atrakcji sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi, a zwolennicy relaksu mają możliwość odpoczynku na łonie natury. Początkowo w budynku mieściła się restauracja. Dzięki dofinansowaniu unijnemu przebudowano obiekt i nadano mu nowe funkcje – hotelową i konferencyjną, a także zakupiono niezbędne wyposażenie.

termalny razem2

 

Źródło: https://hoteltermalny.pl/

ośrodek wypoczynkowo-rekreacyjny „Zacisze" w konopnicy k/wielunia

Obiekt mieści się na malowniczym terenie nad brzegiem rzeki Warty. Ośrodek dysponuje bogatą ofertą zarówno dla miłośników aktywnego wypoczynku jak i gości szukających spokoju i relaksu. Dzięki dofinansowaniu z Programu Regionalnego ośrodek zostaje rozbudowywany i wyposażany w niezbędne elementy.

zacisze razem

Źródło: https://zacisze-konopnica.pl/; https://www.facebook.com/ZaciszeKonopnica

skąd pochodzą fundusze na turystykę w województwie Łódzkim?

Rozwój gospodarki turystycznej to jedno z priorytetowych działań ujętych w Programie Regionalnym dla naszego województwa. Środki pochodzą z Funduszy Europejskich, a Zarząd Województwa Łódzkiego przeznaczył prawie 60 mln Euro na realizację projektów turystycznych w latach 2014-2020. Pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej nie zwalniamy tempa w ogłaszaniu konkursów. Oto najważniejsze założenia aktualnego naboru z poddziałania 6.2.1 Rozwój gospodarki turystycznej

Dotację można otrzymać na:

 • budowę, przebudowę infrastruktury turystycznej,
 • prace budowalne w celu przystosowania istniejących obiektów do pełnienia funkcji turystycznych,
 • inwestycje przyczyniające się do tworzenia lub rozwoju produktów regionalnych.

Jako element projektu mogą być realizowane:

 • inwestycje związane z zakupem wyposażenia i sprzętu niezbędnego do realizacji projektu,
 • inwestycje polegające na zagospodarowaniu bezpośredniego otoczenia funkcjonalnie powiązanego z realizowanym projektem,
 • inwestycje odnoszące się do dziedzictwa kulturowego i infrastruktury kulturalnej (w tym zakup sprzętu i wyposażenia),
 • kampanie promujące ofertę turystyczną.

Kto może otrzymać dofinansowanie?

 • przedsiębiorcy,
 • jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia.

Wsparcie będą mogły uzyskać również projekty partnerskie zawiązane przez jednostkę samorządu terytorialnego z podmiotami publicznymi, PGL Lasami Państwowymi i ich jednostkami organizacyjnymi, organizacjami pozarządowymi, instytucjami kultury, kościołami i związkami wyznaniowymi oraz osobami prawnymi kościołów i związków wyznaniowych, a także z Lokalnymi Grupami Działania.

Poziom dofinasowania: do 89 % wydatków kwalifikowalnych w przypadku projektów rewitalizacyjnych; do 85 % wydatków kwalifikowalnych w przypadku pozostałych projektów.

Wkład własny: minimum 11 % wydatków kwalifikowalnych w przypadku projektów rewitalizacyjnych; minimum 15 % wydatków kwalifikowalnych w przypadku pozostałych projektów.

Termin naboru: do 30 czerwca 2020 r.

Szczegółowe informacje i dokumentację konkursową znajdziecie na naszej stronie w sekcji „Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków”.

Zapraszamy do udziału w konkursie!

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

 • rpo5
 • rpo6
 • rpo7
 • instagram

 

 

rpo8

 

 
Top