Ogród Botaniczny rozkwita

Data publikacji: 29.04.2020 r.

05 03 fundusze blog do it
Ogród Botaniczny rozkwita

Ze względu na obecną sytuację, Ogród Botaniczny w Łodzi pozostaje na razie zamknięty. Jednak, na przekór wszystkim niedogodnościom, z dnia na dzień przyroda wokół nas rozkwita coraz bardziej. Dlatego przygotowaliśmy dla Was niespodziankę. Obejrzyjcie wideo-relację z Ogrodu i odkryjcie magię tego miejsca wiosenną porą.

 

Wiosna, ach to Ty!

Ogród Botaniczny w Łodzi to jeden z największych tego rodzaju ogrodów w Polsce. Jego całkowita powierzchnia wynosi 67 ha. Jest położony w zachodniej części miasta, ale stanowi ulubione miejsce spacerów również tych, którzy nie mieszkają w jego pobliżu. Nic w tym dziwnego, bo nigdzie indziej nie można podziwiać tyle wspaniałych roślin, krzewów, drzew i kwiatów. Właśnie teraz wiele z nich budzi się do życia i rozkwita we wspaniałych kolorach. Niestety obecny stan epidemii koronawirusa wymusił tymczasowe zamknięcie Ogrodu – wszystko w trosce o bezpieczeństwo odwiedzających i pracujących na jego terenie. My jednak mamy dla Was kilka sposobów na doświadczenie cudów wiosny w Ogrodzie Botanicznym.

 

Wirtualny spacer

Z myślą o wszystkich, którzy tęsknią za pięknem przyrody w Ogrodzie Botanicznym, jego pracownicy przygotowali cykl wirtualnych spacerów. Czwarty miał miejsce tuż przed Wielkanocą. Jego tematem były forsycje. Więcej na ich temat możecie przeczytać na stronie Ogrodu, w aktualnościach: Spacer 4. Forsycje Ogrodu Botanicznego w Łodzi. Tam znajdziecie również wideo i linki do wcześniejszych spacerów. Więcej materiałów znajdziecie, odwiedzając profil Ogrodu na Facebooku.

 

Odkryj Ogród z Funduszami

Dzięki wysiłkom pracowników Ogrodu każda jego cześć, każda aleja, prezentuje się wyjątkowo pięknie. W osiągnięciu tego efektu wielokrotnie pomagały dotacje z Funduszy Europejskich. Dofinansowania z Unii Europejskiej umożliwiły m.in. budowę szkółek do namnażania roślin i termomodernizację obiektów na terenie Ogrodu. Aktualnie realizowany jest projekt, który dotyczy budowy parku różanego w stylu wiktoriańskim. Unijna dotacja na ten cel wynosi ponad 3,4 mln zł. W ogrodzie zostanie utworzona kolekcja róż wyróżniająca się największą w Polsce ilością odmian. Zostaną wyodrębnione cztery działy, czyli dział róż historycznych, odpornych na niskie temperatury, odmian retro oraz róż zasłużonych, które zyskały miejsce w galerii sław Światowej Federacji Towarzystw Różanych. Postawienie małej architektury ma podkreślać wiktoriański styl, podobnie jak sposób prezentacji roślin i detale związane z oznakowaniem. Dzięki różanecznikowi Ogród stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny i przyciągnie w przyszłości tysiące turystów.

Póki nie możecie sami odwiedzić Ogrodu – obejrzyjcie nasze wideo. Zobaczcie, jak wiosna budzi do życia rośliny. Niech będzie to dla nas znakiem lepszego jutra, do którego wspólnie dążymy. Zmieniamy Łódzkie z Funduszami Europejskimi! ➡️ https://www.youtube.com/watch?v=U9347nENZVA
 

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 

 
Top