Przedsiębiorco! Nie jesteś sam!

Data publikacji: 02.04.2020 r.

Część załączonej wiadomościPrzedsiębiorco! Nie jesteś sam!

 

Stan epidemii koronawirusa to czas, w którym ważą się dalsze losy wielu firm. Z myślą o nich Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna (ŁSSE) – wielokrotny beneficjent Funduszy Europejskich – przygotowała specjalny pakiet pomocowy dla przedsiębiorców. Tym, którzy podobnie jak ŁSSE korzystają z unijnych dotacji lub planują złożyć wniosek o dofinansowanie, swoją wiedzą jak zawsze służy Centrum Obsługi Przedsiębiorcy. Sprawdź, jak skorzystać ze wsparcia bez wychodzenia z domu!

ŁSSE dla przedsiębiorców

Program „Strefa Wsparcia” został stworzony z myślą o wszystkich przedsiębiorcach, którzy mimo trudności związanych z rozprzestrzenianiem się CoVid-19, chcą dalej prowadzić swój biznes. ŁSSE przygotowała specjalny portal internetowy: www.wsparcie.sse.lodz.pl. Na stronie wciąż pojawiają się nowe artykuły i aktualne komentarze specjalistów z dziedzin takich jak: podatki, księgowość, prawo i cyberbezpieczeństwo. Kolejną funkcją portalu jest możliwość korzystania z doradztwa.Firmy, pracownicy mogą kontaktować się online i telefonicznie z naszymi ekspertami i specjalistami naszych partnerów i konsultować zagadnienia prawne, podatkowe, księgowe. Z osobami, które już teraz mają opracowane pewne założenia wynikające z tarczy antykryzysowej zaproponowanej przez rząd — wyjaśnia Marek Michalik, prezes zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dodatkowo przedsiębiorcy mogą brać udział w webinariach z ekspertami. Numery telefonów i terminy dyżurów ekspertów dostępne są na stronie w zakładce „Infolinia”, a na konsultacje można umawiać się za pomocą formularza: „Konsultacje indywidualne”.
 

Strefa dla startupów i najmłodszych

Szukając innowacji, które przyczynią się do poprawy sytuacji epidemiologicznej, we współpracy z firmą Ericsson, ŁSSE przeprowadziła dodatkową rekrutację do Startup Spark – Spark: Change the Future. Pod tą nazwą kryje się program akceleracyjny (mający przyspieszyć rozwój) dla startupów. Jego uczestnicy mogą korzystać z trzech form wsparcia: finansowego, mentorskiego i technologicznego. — To runda dedykowana rozwiązaniom technologicznym i społecznym, które będą odpowiedzią na wyzwania związane z koronawirusem. Wybrane produkty i usługi z obszaru edukacji, wsparcia osób w grupie ryzyka, analizy danych, bezpieczeństwa, izolacji, monitorowania i innych mających wpływ na pandemię i jej skutki gospodarcze, społeczne i zdrowotne, wezmą udział w szybkiej ścieżce akceleratora Startup Spark — wyjaśnia wiceprezes ŁSSE Agnieszka Sygitowicz. Zakwalifikowane startupy otrzymają grant finansowy w wysokości 160 tys. zł. Strefa Wsparcia pamięta również o najmłodszych. Wspólnie z partnerami ŁSSE organizuje cykl warsztatów i spotkań online dla dzieci i młodzieży. Zapewnią one angażującą formę oraz interesującą tematykę zajęć, np. robotyka dla maluchów, pszczelarstwo, historia Łodzi, zajęcia plastyczne, a także gimnastyka i rozciąganie dla najmłodszych. – Chcemy zaproponować im ciekawą ofertę, która może być alternatywą dla oglądania filmów i surfowania po Internecie – podsumowuje prezes ŁSSE.
 

Centrum Obsługi Przedsiębiorcy czeka online

W trosce o zdrowie swoich pracowników i wszystkich odwiedzających, Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi postanowiło tymczasowo zawiesić bezpośrednią obsługę interesantów. Jednak specjaliści z COP nadal pozostają do dyspozycji wszystkich, którzy korzystają lub zamierzają skorzystać z unijnych dotacji dla swojej firmy. Ogłoszenie Dyrektora COP zawiera wszystkie aktualne dane kontaktowe, w tym numery telefonów i adresy mailowe do poszczególnych osób pracujących w Centrum. Co więcej, aby ułatwić uzyskanie odpowiedzi na ważne pytania dotyczące dofinansowań, COP wprowadził dyżury eksperckie za pośrednictwem czatu na stronie www.cop.lodzkie.pl. W każdy wtorek, czwartek i piątek, w godz. 10:00-13:00, specjaliści z poszczególnych wydziałów będą do Waszej dyspozycji. Wystarczy wejść na stronę i kliknąć okno z prawej strony: „POROZMAWIAJ Z NAMI”.

 

Łódzkie zostaje w domu!

Wszystkich przedsiębiorców zachęcamy do odwiedzania serwisu ŁÓDZKIE dla biznesu, a także śledzenia facebookowego profilu Łódzkie w walce z COVID-19. To tutaj pojawiają się aktualne informacje o podjętych już działaniach oraz tych, w których realizację można się włączyć bez wychodzenia z domu. Pomagajmy sobie nawzajem i unikajmy niepotrzebnego ryzyka – razem zmieniajmy Łódzkie na wolne od koronawirusa.


Więcej informacji znajdziecie również na naszej stronie „Fundusze a koronawirus” – to tutaj publikujemy aktualne komunikaty związane z Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
 

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Top