Webinarium 22. Szanse dla Łódzkiego – konkurs Promocja gospodarcza regionu

Data publikacji: 28.02.2020 r.

Część załączonej wiadomościWebinarium 22. Szanse dla Łódzkiego
– konkurs Promocja gospodarcza regionu


Za nami 22. Webinarium RPO WŁ. Tym razem skupiliśmy się na znalezieniu odpowiedzi na pytanie, co może zyskać nasz region dzięki unijnym dofinansowaniom z konkursu Promocja Gospodarza Regionu. Przeczytajcie odpowiedzi na pytania i zobaczcie nagranie z Webinarium!

Webinarium pt. „Jakie szanse stoją przed województwem łódzkim w kontekście konkursu Promocja gospodarcza regionu?” zostało zorganizowane z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Odpowiedzi na tytułowe pytanie szukał prowadzący Webinarium – Łukasz Bogdan. Na ten temat rozmawiał z zaproszonymi gośćmi. Byli nimi:

•    prof. Ireneusz Majsterek z Uniwersytetu Medycznego – placówki, która śmiało korzysta z unijnych dotacji,
•    Barbara Siestrzeńewicz-Kuczuk – Zastępca Dyrektora Departamentu Promocji UMWŁ,
•    Mariusz Cieślak z Centrum Obsługi Przedsiębiorcy.
 

 

Co jest przedmiotem konkursu Promocja gospodarcza regionu?

Przedmiotem konkursu są działania dedykowane podmiotom, które planują przygotowanie kompleksowych ofert inwestycyjnych, handlowych lub współpracy, tworzeniu nowych i rozwoju istniejących systemów informacji gospodarczej, organizacji i udziału w przedsięwzięciach ukierunkowanych na zwiększenie międzynarodowej rangi gospodarczej regionu.

 

Co to oznacza w praktyce? Jakie szanse stoją przed województwem łódzkim w tym kontekście?

UMWŁ promuje nasze województwo, w tym również przedsiębiorców. Aby robić to jak najlepiej, Urząd pozyskuje środki finansowe z Funduszy Europejskich, które następnie rozdysponowuje między prowadzącymi działalność w Łódzkiem. Dzięki dofinansowaniom na promocję gospodarczą przedsiębiorcy mogą nawiązać międzynarodową współpracę z innymi firmami, prezentować swoją ofertę na targach i pokazach, zainwestować w szkolenia czy właśnie w działania typowo promocyjne i rozwojowe. W ten sposób więcej osób dowiaduje się o firmach z Łódzkiego, a dzięki temu o samym województwie.

 

Do kogo skierowany jest konkurs i do kiedy można składać wnioski?

Ta propozycja jest skierowana m.in. do jednostek samorządu terytorialnego (JST), organizacji pozarządowych, izb gospodarczych, jednostek naukowych, szkół wyższych oraz instytucji otoczenia biznesu. Nabór wniosków do 13.03.2020 r.

 

Gdzie można znaleźć więcej informacji?

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć w Regulaminie konkursu Promocja gospodarcza regionu, a także na stronie internetowej Centrum: www.cop.lodzkie.pl, gdzie od niedawna można korzystać ze wsparcia w formie czatu z konsultantem. Zwolenników bezpośredniego kontaktu zapraszamy do Punktu Konsultacyjnego Centrum Obsługi Przedsiębiorcy przy ul. Moniuszki 7/9, 90-101 Łódź (czynny: w poniedziałek w godz. 8.00-18.00, wtorek–piątek w godz. 8.00-16.00; tel.: 42 230 15 55/56; e-mail: info@cop.lodzkie.pl).

 

Jaka jest kwota przeznaczona do rozdysponowania?

Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach tego konkursu wynosi ponad 21,3 mln zł. Wartość minimalna kwalifikowalnych wydatków musi wynosić 100 tys. zł, a maksymalny poziom dofinansowania może wynosić nawet 85% tej kwoty.

 

Czy planują Państwo szkolenia związane z tym naborem?

Szkolenie dotyczące konkursu miało miejsce w styczniu 2020 r. Informacje z nim związane można znaleźć w zakładce ‘Szkolenia i konferencje’ na stronie internetowej COP. Zapraszamy do sprawdzenia, kiedy i na jakie tematy odbędą się kolejne spotkania ze specjalistami od FE.

Koniecznie obejrzyj video z Webinarium – kliknij tutaj!
Wszystkie nasze nagrania znajdziesz na kanale Zmieniamy Łódzkie na YouTube.

 

 

 

 
Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Top