Piękniejsza jesień życia dzięki Funduszom Europejskim.

Data publikacji: 21.02.2020 r.

Część załączonej wiadomościPiękniejsza jesień życia dzięki Funduszom Europejskim

Domy seniora cieszą się coraz większą popularnością, szczególnie, że w naszym społeczeństwie średnia wieku przeciętnego Polaka jest coraz wyższa. Przybywa również osób niepełnosprawnych i wymagających całodziennej opieki i z tych powodów następuje dość szybki rozwój usług w obszarach opiekuńczym oraz rehabilitacyjno- terapeutycznym. Dom Seniora może zapewniać opiekę tymczasową, na stałe lub tylko opiekę dzienną. Dobrym przykładem wykorzystania Funduszy Europejskich dla dobra seniorów jest Dom Seniora Kolumna. Zobaczcie, jak wykorzystano ponad 3 mln dotację!

Dzięki Funduszom Europejskim seniorzy

Dom Seniora Kolumna znajduje się w dobrze skomunikowanej lokalizacji, w malowniczej miejscowości Łask- Kolumna. Projekt domu opieki był tak przemyślany, żeby idealnie sprostać potrzebom osób niesprawnych ruchowo. Poza licznymi udogodnieniami architektonicznymi Dom Seniora Kolumna oferuje także zaawansowaną terapię fizyczną, gdyż posiada świetnie wyposażoną salę do ćwiczeń oraz zatrudnia wykwalifikowanych rehabilitantów. Jest więc możliwość nie tylko komfortowo mieszkać i wypoczywać, ale także usprawnić się i wzmacniać mięśnie.

W Domu Seniora nie ma czasu na nudę, gdyż w plan dnia wpisane są warsztaty terapii zajęciowej prowadzone przez energiczną kadrę. W czasie zajęć mieszkańcy mogą słuchać muzykę, działać artystycznie lub wykonywać aktywności usprawniać myślenie. Organizowane są również zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu, spaceru lub przejażdżki rowerowe po okolicy.

Obiekt dysponuje pokojami o różnym standardzie, w których pensjonariusze Domu mogą w przyjemnej atmosferze mieszkać i spędzać wyjątkowe chwile ciesząc się jesienią życia. Wszystkie pokoje wyposażone są w klimatyzację, łazienkę i sprzęt TV. Do dyspozycji mieszkańców są także balkony lub tarasy, gdzie również można regenerować się i wypoczywać, „oddychając” sosnowym lasem. Dom Seniora Kolumna posiada własną kuchnię i dużą jadalnię. Rodzaje posiłków  konsultowane są z dietetykami, aby zapewnić smaczną i zdrową dietę. Zatrudniony personel z oddaniem i troską, opiekuje się oraz towarzyszy mieszkańcom w codziennych czynnościach. Więcej o projekcie: http://domseniorakolumna.pl/projekt-ue/
 

Zainteresował cię temat opieki i pomocy innym? A może prowadzisz już taką działalność? śledź uważnie stronę https://rpo.lodzkie.pl/skorzystaj i bądź na bieżąco!  Projekt jest realizowany w ramach Działaniea VII.3 Infrastruktura opieki społecznej. Wartość dofinansowania to 3 281 430,47 PLN!

 

 
Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Top