Elektryzujący sukces? Tylko z Funduszami Europejskimi!

Data publikacji: 13.01.2020 r.

Część załączonej wiadomościElektryzujący sukces? Tylko z Funduszami Europejskimi!

Spółdzielnia Elektrotechniczna „POKÓJ” w Łodzi zaczynała w latach 50’ od usług na rzecz ludności. Dziś jest jednym z czołowych producentów w zakresie aparatury niskiego napięcia. Ten elektryzujący sukces nie byłby możliwy bez wsparcia unijnych dotacji. Zobaczcie, jakie efekty przyniosła przygoda S.E. „POKÓJ” z Funduszami Europejskimi.

Od usług do produkcji… sukcesu!

Historia Spółdzielni Elektrotechnicznej „POKÓJ” udowadnia, że odwaga do podejmowania decyzji kierowanych potrzebą zmian popłaca. – Od roku 1990 zajmujemy się produkcją własną złączek jednotorowych, wielotorowych i całego osprzętu elektrotechnicznego – opowiada Grzegorz Osiniak, dyrektor Spółdzielni – Jednym z ważnych etapów w jej rozwoju był rok 1990. Wtedy nastąpiła zmiana z działalności usługowej na rzecz produkcji własnych wyrobów. Kolejnym etapem było wejście Polski do Unii Europejskiej i możliwość korzystania z dotacji unijnych. Realizacja projektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich pozwoliła m.in. nawiązać współpracę zagraniczną. Dziś Spółdzielnia posiada liczne kontakty handlowe z firmami zagranicznymi w Rosji, Ukrainie, Litwie, Łotwie, Białorusi, Bułgarii, Szwecji, Niemczech i we Włoszech. Z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w pozyskaniu dotacji na takie działania pośredniczy Centrum Obsługi Przedsiębiorcy.

 

Badania i rozwój, innowacje i promocja

COP od wielu już lat wspiera firmy w zdobywaniu unijnych dofinansowań z I osi „Badania, rozwój i komercjalizacja wiedzy” oraz II osi „Innowacyjna i konkurencyjna gospodarka” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Centrum skupia się na pomocy w jak najlepszym wykorzystywaniu środków przeznaczonych na rozwój gospodarki w Łódzkiem. Jak to wygląda w przypadku Spółdzielni „POKÓJ”? – Dzięki Funduszom Unijnym udało nam się rozwinąć park maszynowy. Ten pozwolił nam na realizację naszych nowych wyrobów. Rozwinęliśmy system informatyczny do kompleksowego zarządzania firmą. Uzyskaliśmy również znaczne wsparcie naszych stoisk na targach zagranicznych. W ramach dofinansowań zakupiliśmy takie maszyny jak centrum frezarskie do działu narzędziowni czy centrum wiertarskie na potrzeby działu produkcji. Ostatni projekt, jaki realizowaliśmy to wyposażenie działu narzędziowni w elektrodrążarkę drutową, która umożliwia wykonywanie skomplikowanych elementów, a także działu konstrukcyjno-technologicznego w sprzęt komputerowy i osprzęt z tym związany. Teraz możemy produkować zupełnie nowy model złączek, których innowacyjność wyróżnia nas na rynku – wymienia pan Grzegorz i podsumowuje – Łącznie zrealizowaliśmy 11 projektów na kwotę około 1 100 000 zł dotacji unijnych. Dzięki nim nasze produkty stały się bardziej konkurencyjne, a ich zastosowanie sprawia, że energia dostarczana do naszych mieszkań staje się bezpieczna. Nowe technologie, które „POKÓJ” wprowadza przy wsparciu Funduszy Europejskich, sprawiły, że Spółdzielnia stała się jest jednym z czołowych producentów branży elektrotechnicznej w zakresie aparatury niskiego napięcia.

Prowadzisz firmę i chcesz ją rozwijać? I Ty możesz sięgnąć po dofinansowania!
Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi już ogłosiło harmonogram naborów wniosków o dofinansowanie dla RPO WŁ 2020 rok!


 

 
Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Top