Oddech dla biznesu z unijnymi dotacjami

Data publikacji: 08.01.2020 r.

Część załączonej wiadomościOddech dla biznesu z unijnymi dotacjami


Produkują m.in. filtry i półmaski filtrujące, które chronią układ oddechowy przed szkodliwym wpływem pyłów i dymu. Rynek, który wybrali, ciągle się zmienia i wymaga inwestowania w nowoczesne rozwiązania. Oni jednak nie boją się zmian, bo dzięki dotacjom z Funduszy Europejskich wyprzedzają konkurencję. O kim mowa? Poznajcie bliżej firmę Filter Service ze Zgierza!

Biznes na zdrowie

Filter Service funkcjonuje od 1992 roku. Ich głównym produktem są półmaski i materiały filtracyjne. – Środki ochrony dróg oddechowych to tak naprawdę produkty, które powinny być używane przez wszystkich, którzy przebywają w warunkach, gdzie występuje zapylenie, zadymienie lub mamy aerozole ciekłe. Przykłady? Bardzo proste. Lutowanie, praca przy drewnie, kwestie drobnych remontów w domu czy przerzucenia dwóch lub trzech ton węgla, bo właśnie przywieźli go na zimę – wyjaśnia Adam Jabłoński, wiceprezes zarządu Filter Service – W takich warunkach powinniśmy też prywatnie używać środków ochrony dróg oddechowych, czyli właśnie półmasek, bo one chronią życie i zdrowie użytkownika. Firma sprzedaje jednak swoje produkty przede wszystkim do innych przedsiębiorstw. – Działamy głównie na rynku „business to business”. Dostarczamy nasze produkty do górnictwa, do przemysłu stoczniowego, stalowego i do zakładów farmaceutycznych – dodaje pan Adam.

 

Rozwój pełną piersią? Tylko z dofinansowaniem!

Kilka miesięcy temu firma zakończyła realizację projektu pn. „Inwestycja w wyposażenie B+R do rozwoju innowacyjnych produktów”, na który uzyskała prawie 80 tys. zł dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Co udało się osiągnąć dzięki unijnej dotacji? – Dzięki Funduszom Europejskim mogliśmy zakupić nowoczesny sprzęt do laboratorium, który będzie niezbędny po wprowadzeniu nowej normy – wyjaśnia wiceprezes firmy – Nie wiemy dokładnie, kiedy zacznie ona obowiązywać, ale my już jesteśmy przygotowani na jej wymagania. Zrealizowanie projektu dofinansowanego ze środków RPO sprawiło, że jesteśmy spokojni o naszą przyszłość. Pozyskanie unijnego wsparcia zaowocowało również rozpoczęciem produkcji nowej, innowacyjnej konstrukcji półmaski filtrującej. Takie poszerzenie oferty bezpośrednio przekłada się na rozpoznawalność marki i wzmacnia jej pozycję na rynku.

 

Produkty z Łódzkiego + FE = międzynarodowy sukces!

Produkty Filter Service znalazły odbiorców nie tylko w Polsce, ale również za granicą. – Eksportujemy głównie do krajów europejskich, ale także do północnej Afryki – wymienia Adam Jabłoński. W nawiązaniu międzynarodowej współpracy pomogły inne unijne dotacje ze środków RPO WŁ – przeznaczone na wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw poprzez udział w targach zagranicznych. W ich pozyskaniu dla firm pośredniczy Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi. Instytucja została powołana do działania przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, aby pomagać w jak najlepszym wykorzystaniu możliwości stwarzanych przez dofinansowania na rozwój konkurencyjnej i innowacyjnej gospodarki w regionie łódzkim. Wszyscy, którzy chcą, aby ich produkty, podobnie jak maski z Filter Service, podbijały zagraniczne rynki, mogą skorzystać z konkursów organizowanych przez COP. Sprawdź harmonogram naborów wniosków o dofinansowanie na 2020 rok już dziś!

 

 

 
Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Top