Wielki sukces Minibrowarów.pl – o tym, jak unijne dotacje pomagają realizować pasje

Data publikacji: 30.12.2019 r.

Część załączonej wiadomościWielki sukces Minibrowarów.pl – o tym, jak unijne dotacje pomagają realizować pasje

 

Kiedy tata pana Andrzeja Gałasiewicza wysłał go do Technikum Piwowarskiego, żaden z nich nie spodziewał się, że za kilkanaście lat ich nazwisko będzie kojarzone z marką, która tworzy wyjątkowe browary w całej Polsce. Historia firmy Minibrowary.pl udowadnia, że dzięki Funduszom Europejskim każda pasja może zmienić się w dochodowy biznes. Przekonajcie się sami!

Mini-historia wielkiego sukcesu

Zgodnie z pomysłem swojego ojca, pan Andrzej Gałasiewicz poszedł do Technikum Piwowarskiego. Następnie ukończył studia na kierunku Inżynierii Technicznej i Procesowej. Wtedy pojawiły się przed nim pierwsze wyzwania. – Kiedy przeniosłem się do Piotrkowa, miejscowy browar zlecił mi produkcję pierwszego polskiego piwa pszenicznego. Zrealizowałem zadanie i dalej szukałem wyzwań, bo cały czas miałem w głowie pomysł, aby samemu budować browary – opowiada pan Andrzej. Pierwszym krokiem do jego realizacji było sprowadzenie instalacji browarniczych z Niemiec i Austrii. Następnie, wraz z dwójką wspólników, otworzył Minibrowary.pl.

 

RPO WŁ wspiera innowacje i rozwój

Dziś głównym profilem firmy jest produkcja urządzeń, montaż i uruchamianie browarów restauracyjnych i rzemieślniczych. – Kiedy zaczęliśmy prace, okazało się, że potrzebujemy nowoczesnych urządzeń. Konsekwencją tego było postawienie na własny rozwój i wprowadzanie innowacji – wyjaśnia współwłaściciel Minibrowarów.pl – Wystartowaliśmy w konkursie o dotacje unijne związane z nowym pasteryzatorem i udało się nam je uzyskać. To były środki na innowacje dla małych i średnich przedsiębiorstw. W ramach Osi priorytetowej II: „Innowacyjna i konkurencyjna gospodarka” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 firma otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 515 tys. zł. W pozyskaniu dotacji na takie projekty pośredniczy Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi, które do działania powołał Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

 

Od pasji do podboju rynku

Dzięki realizacji dofinansowanego projektu, Minibrowary.pl opracowały i wprowadziły na rynek innowacyjny, energooszczędny pasteryzator tunelowy. Urządzenie służy do termicznego utrwalania piwa, napoi gazowanych lub soków i jest przystosowane dla sektora piwowarskiego oraz przetwórstwa rolno-spożywczego. Prekursorski pasteryzator z Piotrkowa spotkał się z dużym zainteresowaniem browarników zarówno w Polsce, jak i Europie. Z technologii Minibrowarów.pl korzystają już przedsiębiorcy z Francji. Firma jako jedyna w Polsce oferuje kompleksową usługę: od wyboru i skonfigurowania instalacji, aż po gotowe receptury piwa. – Dzięki środkom z RPO weszliśmy na kolejny poziom rozwoju. Teraz jesteśmy producentem z własnym pionierskim produktem w europejskim standardzie – podsumowuje pan Andrzej i podkreśla – Jeżeli ma się pasję, to rzeczywiście unijne dotacje pomagają ją realizować, dlatego myślimy o dalszym korzystaniu z FE – zdradził nam pan Andrzej.

 

Rozwijaj swój biznes z COP!

Myślisz o własnym biznesie? Chcesz rozwijać swoją firmę poprzez wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań? Zapraszamy do COP w Łodzi, który specjalizuje się w kwestiach związanych z dofinansowaniami dla przedsiębiorców z naszego regionu. Główny Punkt Konsultacyjny COP znajduje się przy ul. Moniuszki 7/9, 90-101 Łódź (czynny pn. 8.00-18.00, wt.– pt. 8.00-16.00); tel. 42 230 15 55 lub 42 230 15 56 – zapraszamy do kontaktu!

 


Chcesz sięgnąć po dotacje dla firm z Funduszy Europejskich? Listę aktualnych oraz przyszłych naborów wniosków znajdziesz na stronie www.cop.lodzkie.pl.

 

 

 
Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Top