Webinarium 20. Jak z powodzeniem ubiegać się o Fundusze Europejskie?

Data publikacji: 20.12.2019 r.

Część załączonej wiadomościWebinarium 20. Jak z powodzeniem ubiegać się
o Fundusze Europejskie?

 

Nasze dwudzieste webinarium cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Nie ma w tym nic dziwnego. W końcu warto wiedzieć, jak skutecznie ubiegać się o Fundusze Europejskie, a także kto i na co może starać się o unijne dofinansowanie. Przedstawiamy odpowiedzi na ważne pytania od widzów. Udzieliła ich Agnieszka Więckowska – inspektor ds. informacji o FE z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Zapraszamy również do oglądania retransmisji webinarium!

Posiadam firmę, chciałbym przeszkolić swoich pracowników. Czy mogę to zrobić przy pomocy środków unijnych?

Oczywiście! Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 pozwala na uzyskanie dofinansowania na szkolenia dla pracowników. Unijna dotacja może pokryć nawet 80% kosztów związanych z kursami, szkoleniami i studiami podyplomowymi. Ich pełną listę znajdziesz na stronie Baza Usług Rozwojowych Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

 

Czy można aktualnie otrzymać dotację na założenie własnej działalności? Jaka jest maksymalna kwota dofinansowania?

Tak, wciąż trwają rekrutacje do projektów, które mają na celu wsparcie finansowe i merytoryczne osób, które chcą założyć własną działalność gospodarczą. Realizują je firmy i instytucje, które już uzyskały dofinansowanie w ramach RPO WŁ. Listę aktualnych projektów znajdziesz na stronie: Weź udział w projekcie. Maksymalna wartość wsparcia finansowego wynosi sześciokrotność przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, ale w określonych przypadkach może ona wynieść 23 050 zł.

 

Mieszkam w Głownie. Gdzie znajduje się najbliższy Punkt Informacyjny?

Najbliższy Punkt Informacyjny znajduje się w Brzezinach, przy ul. Sienkiewicza 16. Adresy, dane kontaktowe i godziny otwarcia wszystkich Punktów znajdziesz na stronie: tutaj.

 

Kto weryfikuje wnioski o dofinansowanie i ile czasu trwa weryfikacja?

Odpowiedź na to pytanie zależy przede wszystkim od tego, kto ogłasza dany konkurs o dofinansowanie. Centrum Obsługi Przedsiębiorcy zajmuje się weryfikacją wniosków składanych przede wszystkim przez firmy, które chcą inwestować w swój rozwój, badania i wprowadzanie innowacji. Wojewódzki Urząd Pracy skupia się na projektach kierowanych do osób pozostających bez pracy i zagrożonych wykluczeniem społecznym. UMWŁ również pełni rolę organizatora konkursów i tutaj, w zależności od ich tematyki, wnioskami zajmują się odpowiedni eksperci. Maksymalny czas weryfikacji każdorazowo określa regulamin konkursu.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o unijnych dofinansowaniach w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego? Zobacz video z webinarium – nagranie obejrzycie tutaj.
 

 

 

 
Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Top